Zjazd wigilijny w ramach programu After Care – 16 grudnia

Dla pacjentów, którzy ukończyli podstawowy kurs terapii odwykowej, droga do trzeźwienia jeszcze się nie skończyła. Powrót do dawnego środowiska i codzienność, z jaką trzeba się mierzyć bez kropli alkoholu, nie są łatwe i niosą ze sobą wiele zagrożeń. Dlatego właśnie spotkania realizowane w ramach terapii pogłębionej After Care to przede wszystkim forma wsparcia ze strony terapeutów, okazja do tego, aby podzielić się swoimi sukcesami i porażkami w tym zakresie oraz posłuchać doświadczeń innych osób uzależnionych.

Podczas spotkań pojawiają się różne tematy, z którymi na co dzień nie radzą sobie trzeźwiejący alkoholicy. Ich problemem jest nawrót choroby (wczesne rozpoznawanie sygnałów ostrzegawczych i sposoby na to, jak jej zaradzić), radzenie sobie z takimi uczuciami jak złość, poczucie winy, wstyd, a także ze stresem czy odzyskaniem własnego poczucia wartości. W czasie terapii pogłębionej poruszane są też kwestie związane z komunikacją małżeńską czy aktualną sytuacją życiową. Osoby, które walczą z nałogiem, mają też okazje uczestniczyć w treningach asertywnych zachowań. W życiu codziennym będą musiały nieraz zmierzyć się z propozycjami alkoholowymi – dlatego tak ważne jest nabycie umiejętności odmawiania, unikania tego typu sytuacji, miejsc czy innych okoliczności, które są wspomnieniem okresu nałogowego picia. After Care to także pomoc w procesie ponownego wchodzenia w role życiowe, czyli dowiadywanie się jak budować nowe, zdrowe relacje z innymi ludźmi.

Regularne uczestnictwo w tego typu zajęciach jest bardzo pomocne. After Care jest terapią skoncentrowaną na przyszłość pacjenta, jego usamodzielnianie się, dopasowywana pod jego potrzeby. Dlatego  16 grudnia 2017 roku odbędzie się Zjazd wigilijny w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej na Oddziale Terapii Uzależnień w Radziejowie.  Jest to właśnie spotkanie dla osób trzeźwiejących w ramach programu After Care, tematem przewodnim będzie: „Uczucia i co dalej…”.

www.szpitalradziejow.pl

Do zobaczenia na spotkaniu już w świątecznym klimacie!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->