Podstawy zdrowego odżywiania

Ostatnia dekada związana jest ze wzrostem zainteresowania zdrowym trybem życia. Coraz chętniej podejmujemy się różnego rodzaju aktywności fizycznej. Co więcej, zgłębiamy także nieznane wcześniej szczegóły zdrowego odżywiania, by w pełni zapanować nad swoim ciałem. W dobie wielu teorii na temat zdrowych nawyków żywieniowych, które niejednokrotnie są ze sobą sprzeczne, łatwo o mętlik w głowie. Jak się odżywiać, jeżeli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata? 

Najważniejsze są regularne i małe posiłki

Jedną z podstaw zdrowego odżywiania jest spożywanie małych porcji o stałych porach w równych odstępach czasowych. Przyzwyczai to organizm do odczuwania głodu wtedy, kiedy przyjdzie pora na jego zaspokojenie. Jednocześnie zmniejszy to chęć sięgnięcia po niezdrowe przekąski.

Wieczorami jedz mniej

Każdy kolejny posiłek powinien być mniej kaloryczny. Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Powinno być ono na tyle duże, by dodało sił na resztę dnia. Dbaj o to, by twoja dieta była zbilansowana. Unikaj nadmiernych ilości tłuszczu i złego cholesterolu, pij dużo wody i zaprzyjaźnij się z warzywami i owocami. Jedz tylko zdrowej węglowodany i zrezygnuj z produktów przetworzonych na rzecz świeżych. Ogranicz do minimum spożywanie alkoholu, który jest bardzo kaloryczny.

 

Chcesz cieszyć się piękną sylwetką i dobrym zdrowiem? Zadbaj przede wszystkim o to, by spożywane przez ciebie produkty były różnorodne i jak najbardziej naturalne. Pamiętaj, że zmiany odżywiania wprowadza się na całe życie, a nie tylko do momentu zrzucenia zbędnych kilogramów.

Podstawy zdrowego odżywiania
Ocena: 5/5, Ilość: 1