Wystawa Word Press Photo w CSW w Toruniu | do 4 lutego

Fotografia jest dziedziną sztuki, która ukazuje naszą wrażliwość i emocjonalność. Za pomocą dobrze skomponowanego kadru i odpowiedniej kolorystyki możemy zaciekawić odbiorcę oraz wywołać u niego odpowiednie emocje.

Najważniejsza jest jednak przekazywana treść, która powinna nieść za sobą pewien przekaz. To, co fotograf chce przedstawić na zdjęciu, powinno być najważniejszym elementem fotografii, nierozproszonym przez pozostałe elementy. Dzięki aparatowi fotograficznemu, jako ludzkość, mamy możliwość uwiecznienia najważniejszych momentów oraz zaprezentowania ich szerszej publiczności.

Sztuka uchwycenia emocji na zdjęciu

World Press Photo jest najbardziej prestiżowym konkursem fotografii prasowej na świecie, który przyciąga rzeszę fanów już od 60 edycji. Od wielu lat jedna z najlepszych ekspozycji prezentowane jest w Polsce, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Dzięki uznaniu Fundacji World Press Photo, w tym roku również mamy zaszczyt zapoznać się ze zwycięskimi pracami z całego świata, wybranymi spośród 80 tysięcy nadesłanych zdjęć.

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 12 stycznia bieżącego roku o godzinie 19:00, zdjęcia natomiast będzie można podziwiać aż do 4 lutego. Tegorocznym zdobywcą Grand Prix został turecki fotograf Burhan Ozbilici, będący świadkiem tragicznego wydarzenia w Turcji, o którym mówił cały świat. Jego praca zatytułowana „An Assassination in Turkey” przedstawia moment śmierci rosyjskiego ambasadora, który uczestniczył w otwarciu wystawy fotograficznej, oraz jego oprawcę z bronią w ręku.

/am

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->