5 produktów przyspieszających odchudzanie

Bezpieczna dieta odchudzająca wcale nie polega na eliminacji produktów, ale na ich umiejętnym skomponowaniu tak, aby pozytywnie oddziaływały na przemianę materii. W połączeniu z aktywnością fizyczną takie rozwiązanie pozwoli odnieść skuteczne efekty w postaci smuklejszej sylwetki i lepszego samopoczucia.

 

Dieta wspomagająca metabolizm powinna bazować w głównej mierze na naturalnych produktach przyspieszających spalanie tłuszczu. Wbrew powszechnie panującym przekonaniom, nie muszą to być jedynie pikantne przyprawy, które przyczyniają się do uwalniania ciepła z organizmu. Oto pięć propozycji produktów, które mogą ułatwić odchudzanie:

  1. Fasola

W składzie fasoli znajdują się duże ilości błonnika i białka, a niewiele tłuszczu. Fasola jest niskokaloryczna, ale doskonale sycąca, dlatego warto wykorzystać ją jako wartościowy dodatek do sałatek, zup, czy sosów.  Szczególną uwagę warto zwrócić na fasolę białą, która nie tylko stymuluje przemianę materii, ale też działa moczopędnie, pozwalając pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

  1. Jagody

Czarne jagody mają wiele błonnika i wody, dzięki czemu dobrze zaspokajają głód, zapewniając uczucie sytości na długo. Co więcej, owoce te są słodkie, dlatego mogą stanowić świetną, niskokaloryczną alternatywę dla słodkich przysmaków.

  1. Komosa ryżowa

To ziarno pochodzące z Ameryki Północnej, które w porównaniu z innymi zbożami posiada wyjątkowo dużo białka. Jest też dobrym źródłem błonnika, cynku, żelaza, selenu oraz witamin z grupy B.

  1. Orzechy

To warta uwagi przekąska zawierająca błonnik, białko oraz zdrowe kwasy tłuszczowe. Znajdujące się w nich związki sprzyjają redukcji masy ciała i obniżają poziom złego cholesterolu. Aby wspomogły proces odchudzania, należy jeść je regularnie i z umiarem.

  1. Arbuz

Ten owoc to nie tylko woda (aż 90%), ale także likopen oraz witaminy A i C. Kawałek arbuza zjedzony przed posiłkiem wypełni żołądek, zapobiegając w ten sposób przejadaniu się kalorycznymi produktami.

/M. R.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: