Spektakl „Mullholand Drive” w Toruniu | do 28 stycznia

Z biegiem lat filmy oraz spektakle przestały nieść za sobą wyłącznie jeden przekaz, a ich znaczenie diametralnie się zmieniło. Produkcje tworzone wyłącznie dla zapewnienia rozrywki nadal stanowią dużą część całej branży teatralnej oraz filmowej, jednak wiele szanowanych i polecanych produkcji porusza ważną dla społeczeństwa problematykę i wywołuje u widza często skrajne emocje.

Mistrzem w tworzeniu klimatycznych i niepokojących produkcji jest David Lynch, twórca takich dzieł jak fascynujące „Miasteczko Twin Peaks” oraz kultowe „Mullholand Drive”. Spektakl na podstawie jednej z realizacji tego reżysera ma zaszczyt zrealizować Teatr im. Williama Horzycy w Toruniu. David Lynch wyraził zgodę na wykorzystanie jego scenariusza, dzięki czemu artyści mają możliwość wykorzystania wątków z filmu i zaprezentowania swojej pracy publiczności poprzez nowy sposób kontaktowania się z widzami.

Przesłanie i tematyka

„Mullholland Drive” to produkcja pełna tajemnic, intryg oraz erotyzmu, zabierają nas do samego wnętrza kobiecego umysłu i duszy. Film porusza takie tematy jak ukryte ludzkie pragnienia oraz dominacja pieniędzy, które kontrolują wszystkich ludzi. Odtwarzając wątki filmowe poprzez aktorów z teatru, widz ma szansę na żywo skonfrontować się z przedstawianym światem, który naprzemiennie karmi nas kłamstwem i prawdą oraz iluzją i rzeczywistością. Tematyka zawierać będzie zarówno wątki miłosne, jak i kryminalistyczne oraz filozoficzne. W realizacji projektu pomogą 3 uzdolnione reżyserki, które za pomocą sztuki przedstawią swoją wrażliwość i wizję.

Innowacyjny sposób komunikacji z widzem

Trzy twórczynie – Katarzyna Trzaska, Edyta Wróblewska i Maciej Marczewski oraz aktorzy biorący udział w spektaklu wykorzystają wszelkie pomieszczenia i przestrzeń teatralną, w których będą odbywać się długie lub krótkie sceny, prowadzące do finału. Widzowie zostaną podzieleni na 3 oddzielne grupy, w których będą mieć okazję zapoznać się z przedstawioną w różnych pomieszczeniach treścią. Przemieszczający się razem z przewodnikiem widzowie spotkają się na Dużej Scenie, gdzie, po krótszych widowiskach, odbędzie się końcowa scena całej produkcji. Spektakl na podstawie filmu Davida Lyncha będzie prezentowany od 7 do 28 stycznia. Teatr zachęca do zakupu biletów na wydarzenie osobno lub w pakiecie z biletem na wystawę pt. ,,David Lynch. Silence And Dynamism”.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->