Wprowadź te nawyki do swojego życia latem

Wakacje uwielbiamy wszyscy. Słońce na błękitnym niebie, ptaków śpiew, morza szum (albo górski wiatr). Pyszne, soczyste owoce, orzeźwiający aromat cytrusów, lekkie desery na bazie bitej śmietany, lody, gofry – smaki, za którymi tęsknimy zimą. Lato to poczucie błogości, rozleniwienia, a z drugiej strony to moc energii do działania i chęci, żeby po prostu chcieć! Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, dlaczego tak dobrze czujemy się w te wakacyjne miesiące, pomyśl o tym, że warto „przełożyć” lato na cały rok, tak aby to dobre samopoczucie trwało nie tylko od czerwca do września, ale jeszcze dłużej. Podobnie jak zapał i siły do pracy! Mamy dla Ciebie pięć letnich nawyków, które warto wprowadzić do życia na dobre.

Spis treści

Żyj lepiej

Staraj się podejmować najlepsze decyzje dla siebie i swojego zdrowia, ale jednocześnie bądź dla siebie dobry – każdemu zdarzają się gorsze dni. Pamiętaj, że masz prawo do chwili słabości.

Jedz mądrze

Wybieraj warzywa, jedz dużo owoców, nigdy nie zapominaj o śniadaniach. Staraj się łączyć produkty pełnoziarniste z chudym mięsem i rybami, a czasami – dla równowagi – pozwól sobie na czekoladowy deser. Podczas posiłków zwolnij – nigdzie się nie spiesz. Celebruj chwilę.

Szukaj wyciszenia

Spaceruj po parku albo w lesie, biegaj rano przed pracą albo wieczorem. Możesz zacząć ćwiczyć jogę – poszukaj przestrzeni dla siebie. Cichą, bez hałasu, bez gwaru i pośpiechu. Odstresuj się i znajdź równowagę.

Ćwicz

Zacznij dbać o swoje ciało – nie chodzi o wielkie odchudzanie, ale wysmuklenie sylwetki i zatroszczenie się o mięśnie i stawy. Na dobrą sprawę wystarczy poranna gimnastyka, ale śmiało możesz regularnie wskakiwać na rower czy zacząć uprawiać jogging.

Śpij

Odpoczywaj więcej niż zwykle. Śpij przepisowe osiem godzin dziennie, a okaże się, że masz więcej energii  i chęci do życia, że masz siły do realizacji codziennych zadań i zmagania się z obowiązkami.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: