Kreowanie własnego wizerunku

Sposób zachowania, wypowiedzi czy ubioru to jedne z podstawowych elementów, które mają bezpośredni wpływ na nasz wizerunek, a więc na to, jak postrzegają nas inni ludzie. Wielu osobom wydaje się, że sposób bycia zależy przede wszystkim od indywidualnego charakteru i pewnych utartych już przyzwyczajeń nie da się zmienić. Nic jednak bardziej mylnego. Własny wizerunek z powodzeniem można zmienić i ukształtować go tak, jak sobie wymarzymy.

Zacznijmy od poważnej analizy samych siebie

Od czego zacząć kreowanie własnego, zupełnie nowego wizerunku? Zdecydowanie nie od wizyty u kosmetyczki, fryzjera czy w salonie z elegancką odzieżą. Odmiana musi znaleźć swój początek w naszej głowie. Zmiana zewnętrznego wyglądu i jego dopasowanie do pewnego stylu nie stanowi większego problemu, ale przezwyciężenie różnych barier psychologicznych już niestety tak.

Zastanówmy się więc przede wszystkim nad tym, jak chcemy być postrzegani przez innych. Być może marzy nam się wspaniała kariera zawodowa i chcemy stać się ludźmi silnymi, nie bojącymi się wyzwań i bardzo charyzmatycznymi. A może wręcz przeciwnie, mamy już dość tej niesamowitej pewności siebie, która wielokrotnie sprawiła nam mnóstwo problemów i chcemy się nieco wyciszyć, pokazać swoją prawdziwą, lekko nieśmiałą naturę.

Sukces przychodzi z czasem

Kolejnym etapem kreowania własnego wizerunku, kiedy już mamy jasno określony plan, jest stopniowe wdrażanie go w życie. Nie powinniśmy próbować zmieniać swojego wizerunku z dnia na dzień, gdyż możemy bardzo szybko się do tego zniechęcić.

Wyobraźcie sobie, że macie na głowie bujną fryzurę i pewnego dnia dochodzicie do wniosku, że czas obciąć się zupełnie na łyso. Zadanie niby bardzo proste, ale tuż przed zrealizowaniem tych planów zacznie Wam się kłębić w głowie mnóstwo myśli, które stopniowo zaczną zniechęcać Was do realizacji tego planu. Jeśli jednak zaczniecie systematycznie skracać swoje włosy, to nagle okaże się, że dojście do zamierzonego celu przestało być aż tak trudne.

Dokładnie tak samo podchodzimy do własnego wizerunku. Kreujemy go stopniowo, układając sobie wszystko we własnej głowie, w miarę postępu dokonując także zmian w wyglądzie oraz ubiorze.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: