Woda po goleniu: wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Kosmetyki po goleniu to te, które znajdują się w kosmetyczce większości mężczyzn. Jednym z tych popularniejszych jest woda po goleniu. Jej zadaniem jest zdezynfekowanie skóry i zadbanie o jej kondycję. Aby jednak ten kosmetyk spełnił swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrany. Jak wybrać najlepsze kosmetyki po goleniu?

Spis treści

Kosmetyki po goleniu dla każdego mężczyzny

Dziś oferta kosmetyków do i po goleniu jest bardzo duża. Panowie, aby wyglądać atrakcyjnie, wcale nie muszą sięgać tylko po brzytwę, pędzel do golenia i mydło. Koncerny kosmetyczne proponują preparaty o szerokim zakresie działania, które umożliwią zadanie o skórę, a także zarost. O tym, w jakie preparaty można wyposażyć męską kosmetyczkę, można się przekonać na stronie Perfumerii. Kosmetyki po goleniu proponują cenione i renomowane marki. Panowie mogą wybierać między ofertą DAVIDOFF, L’OREAL PARIS, Dior, Paco Rabanne, Calvin Klein, Adidas, Carolina Herrera, Yves Saint Laurent, David Beckham, Versace, Mexx i wiele innych. Najczęściej marki te proponują całe zestawy kosmetyków po goleniu. Można też kupić poszczególne produkty solo. Jednym z najpopularniejszych jest woda po goleniu.

Woda po goleniu a woda kolońska

Woda po goleniu to kosmetyk znany od wieków. Jej historia sięga XVII wieku, kiedy to w 1709 roku Włoch Johann Maria Farina wyprodukował pierwszą męską wodę zapachową. Produkt był sprzedawany przez firmę Johann Maria Farina gegenuber dem Julichs-Platz założoną w niemieckiej Kolonii. Specyfik od razu podbił serca mężczyzn i zyskała światową sławę. Woda kolońska Fariny niemal od razu trafiła na eleganckie dwory królewskie i książęce. Co ciekawe w tamtych czasach chętnie korzystali z niej i mężczyźni, i kobiety.

Czym jest woda po goleniu?

Woda po goleniu inaczej nazywana wodą kolońską jest rodzajem wody perfumowanej. W jej składzie dominuje alkohol, który jest wzbogacony niewielką ilością olejków eterycznych. Klasyczne wody po goleniu zawierają odo 9% olejków, które nadają zapach. Większość wód kolońskich ma aromat uniwersalny, dzięki temu sięgać mogą po niej też panie. Obecnie dzieje się tak jednak rzadko. Zapach klasycznej wody po goleniu nawiązuje do jej stworzonej przez Johann Maria Farina i na myśl przywodzi Włochy. W nucie głowy zawiera pomarańcze, cytryny, bergamotkę, w nucie serca lawendę i rozmaryn, a w nucie bazy kwiat gorzkiej pomarańczy. Obecnie jednak kosmetyki po goleniu mają o wiele bardziej zróżnicowane zapachy.

Jak działa woda po goleniu?

Zadanie, jakie ma spełniać woda po goleniu to dezynfekcja skóry po pozbyciu się zarost. Aby kosmetyk mógł spełniać swoja funkcje, to powinien zawierać takie składniki jak panthenol, aloes, substancje chłodzące, witaminę E. W skład dobrej wody po goleniu wchodzą też ekstrakty roślinne i olejki o działaniu wzmacniającym, łagodzącym podrażnienia, antybakteryjnym. Zapach dobrej wody powinien się utrzymywać minimum 4 godziny.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: