Jak sprawić, by Wasza broda zachwycała miękkością? Tylko pewne rady

Każdy mężczyzna prędzej czy później marzy o eleganckiej, gęstej i zadbanej brodzie. Często jednak wielu zmaga się z jej szorstkością. Wynika to przede wszystkim z nieodpowiedniej pielęgnacji, ale czasem również diety czy trybu życia. Są rzeczy, których broda absolutnie nie lubi i tych należy unikać. Poznajcie nasze rady, jak sprawić, by broda zachwycała miękkością.Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Pamiętaj, że Twoja broda nie lubi nadmiernego słońca – zabezpiecz ją odpowiednim kosmetykiem

Wprawdzie słoneczne dni są już za nami, ale przecież słońce cały czas operuje w mniejszym lub większym stopniu i cały czas jesteśmy narażeni na promieniowanie UV. Owo promieniowanie przenika cebulki włosa i potrafi je całkowicie zniszczyć. Włoski na brodzie przesuszają się i zaczynają wypadać. Można jednak temu zapobiec, jeśli dba się o odpowiednie nawilżenie brody. Na końcówki brody można użyć olejek do brody, a następnie dokładnie ją rozczesać najlepiej grzebieniem do brody, który ma odpowiedni rozstaw zębów. Możesz sięgnąć też po balsam do brody, który sprawdza się zwłaszcza w przypadku niesfornej i kręcącej się brody.

Na suchość brody może mieć wpływ słona woda, ale i słona dieta – soli mówimy zatem adios

Twoja broda nie lubi przesuszenia, bo właśnie wtedy staje się szorstka, ale nie można też przesadzać z ilością tłustych kosmetyków czy tłustego jedzenia, bo efektem może być przetłuszczona broda. Skoro jednak dziś zajmujemy się miękkością, to warto wiedzieć, że słona woda wpływa na szorstkość brody. Zresztą słona dieta często powtarzana także będzie negatywnie wpływać na skórę i włosy. Warto zatem soli powiedzieć stanowcze adios, czyli żegnaj. W końcu i tak dodawana jest do wielu produktów, zatem jej niedobory raczej nam nie grożą. Jeżeli kąpiesz się w morzu to pamiętaj, by po powrocie do hotelu wziąć prysznic i umyć dokładnie swoją brodę.

Twoja broda potrzebuje nawilżenia, pamiętaj, by pić odpowiednią ilość wody i używaj kosmetyków do brody

Już wiesz, że Twoja broda potrzebuje nawilżenia. Olej do brody, to produkt po który powinieneś sięgać każdego dnia, po każdym umyciu i wysuszeniu brody. W przypadku kręconych włosów możesz wybrać balsam do brody. Do układania brody i nadania jej kształtu sprawdzi się wosk do brody, który ma właściwości nabłyszczające i nawilżające także. Oczywiście nie można zapominać jak ważne jest picie odpowiedniej ilości wody. Należy pić przynajmniej 2 litry wody dziennie, a latem nawet o litr więcej. Ilość nawodnienia jest zależna od wysiłku, jaki fundujesz swojemu organizmowi.

Myj brodę dedykowanym szamponem i używaj odżywki do brody

Na pewno codzienna higiena brody jest ważna, zatem same olejki do brody nie załatwią sprawy. Trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości szampon do brody, a także odżywkę do brody. Tę ostatnio można, a nawet trzeba nakładać od nasady aż po końce brody. Warto pozostawić ją na kilka minut na włoskach, a następnie bardzo dokładnie wypłukać brodę. Na miękkość brody pomaga również regularne czesanie, zatem nie zapominaj o tym. Brodę susz tylko chłodnym strumieniem, bo zbyt ciepły także może wysuszać brodę. Po wysuszeniu włosków możesz sięgnąć po najlepszy olejek do brody i zmiękczyć ją przed czesaniem. Owo czesanie może być również swoistym masażem. Poprzez czesanie czy to kartaczem czy grzebieniem można pobudzić krążenie, a tym samy odżywić brodę, która będzie się prezentować bardziej świeżo. Jak często należy myć brodę szamponem? Można powiedzieć, że codzienne mycie nie będzie błędem, w końcu w brodzie gromadzą się liczne zanieczyszczenia, a w przypadku brody jest ich całkiem sporo. W końcu mogą się w niej znaleźć nie tylko kurz czy roztocza, ale również resztki jedzenia czy alergeny. Zatem należy zadbać, by wszystkie zostały usunięte. Regularnie pielęgnowana broda staje się naturalnie miększa i przede wszystkim zdecydowanie lepiej się prezentuje.

Warto pamiętać, by wybrać olejek do brody o mocniejszej nucie zapachowej. Wtedy zapach na brodzie dłużej się utrzyma. Pamiętaj także, by unikać sauny, bo ona również znacząco wysusza brodę. Unikaj też częstego korzystania z basenu z chlorowaną wodą.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

-->