Odparzenia pod pachami – co warto stosować?

Okolice pach są wyjątkowo wrażliwe, gdyż skóra w tym miejscu jest stosunkowo delikatna i podatna na różne podrażnienia. Dodatkowo znajduje się tu całkiem spora ilość gruczołów potowych, które w czasie stresu lub wysiłku wytwarzają pot. Przekonaj się, jak można radzić sobie z odparzeniami pod pachami. Sięgnij po sprawdzone i skuteczne sposoby na odparzenia pod pachami!

Spis treści

Odparzenia – co warto wiedzieć?

Odparzenia pod pachami to choroba, która wynika z pojawienia się stanu zapalnego skóry. Pojawiają się one, gdy skóra pod pachami ma niewielki dostęp do powietrza. Kolejnymi czynnikami wywołującymi ten stan zapalny jest wilgoć, pocieranie oraz wysoka temperatura. W efekcie skóra staje się przekrwiona i czerwona. W niektórych przypadkach pojawia się także wysięk i obrzęk. Zmianom tym bardzo często towarzyszy ból, pieczenie i swędzenie. Powoduje to spory dyskomfort i zakłopotanie.

Z odparzeniami pod pachami zmagają się przede wszystkim osoby dorosłe, których skóra jest skłonna do podrażnień. Natomiast odparzenia w pachwinach pojawiają się u niemowląt, osób ciężko chorych oraz u pacjentów stosujących pieluchy lub pieluchomajtki. Zmiany te pojawiają się wskutek tarcia powodowanego przez ubrania wykonane ze sztucznych materiałów lub w wyniku stosowania produktów higienicznych.

Odparzenia pod pachami i ich powstawanie

Odparzenia pod pachami pojawiają się z kilku powodów. W tym miejscu znajduje się bardzo duża ilość gruczołów potowych, które odpowiedzialne są za produkcję potu w czasie wysiłku, wysokiej temperatury lub stresu. Wspomniany pot sprawia, że pod pachami pojawia się wilgoć. Ruch sprawia, że pojawia się tarcie skóry o skórę lub skóry o ubranie. Słaby dostęp powietrza oraz źle dobrana odzież są niejednokrotnie przyczyną kłopotów z odparzeniami pod pachami, których można w dość prosty sposób uniknąć.

Jak skutecznie przeciwdziałać odparzeniom?

Warto podkreślić, że można skutecznie przeciwdziałać odparzeniom, także pod pachami. W tym celu warto sięgnąć po odzież wykonaną z naturalnych materiałów lub specjalną odzież sportową, która skutecznie odprowadza wilgoć. Jednocześnie ubrania sportowe zapewniają obieg powietrza. Na pojawienie się odparzeń pod pachami są szczególnie narażeni sportowcy, osoby zmagające się z nadmierną potliwością oraz osoby otyłe. Dlatego warto zwrócić uwagę również na kilka innych szczegółów.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stosowany antyperspirant, aby nie zawierał on w swoim składzie substancji podrażniających lub wysuszających. Pachy to miejsce, o które należy szczególnie zadbać. Dlatego też zaleca się odpowiednią higienę i pielęgnację tych okolic, jak i reszty ciała. Z pewnością warto stosować delikatnie myjące kosmetyki, które skutecznie oczyszczają ciało. Natomiast w czasie nakładania kremu powinno się pamiętać również o pachach. Dobrze odżywiona i nawilżona skóra jest znacznie mniej podatna na działanie różnych, niekorzystnych czynników jak wilgoć lub potarcia.

Profilaktyka w przypadku odparzeń jest najważniejsza!

W walce z odparzeniami najważniejsza jest profilaktyka, która obejmuje właściwą higienę i pielęgnację ciała. Natomiast okolice szczególnie narażone na podrażnienia warto pielęgnować stosując odpowiednie produkty, oferowane między innymi przez sudocrempolska.pl. Krem ten doskonale wspiera skórę, która jest otarta, odparzona lub wykazuje znamiona stanu zapalnego. To wysokiej jakości kosmetyk, w składzie którego znajduje się tlenek cynku i wiele innych, równie ważnych substancji. Dzięki nim Sudocrem zmniejsza dyskomfort, łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza zaczerwienienia. Dodatkowo krem ten wykazuje przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a pierwsze efekty są widoczne już po jednorazowej aplikacji.

To doskonały krem na odparzenia, które pojawiają się pod pachami. Polecany jest w celu leczenia, jak i zapobiegania uszkodzeń skóry, mianowicie: otarć, podrażnień lub stanów zapalnych. Warto zauważyć, że kosmetyk ten doskonale sprawdzi się w czasie pielęgnacji delikatnej skóry wrażliwych okolic u osób dorosłych.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.1 / 5. Vote count: 11

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->