Trudny powrót do pracy po urlopie

Zazwyczaj stres, który nam towarzyszy po urlopie, ma swoje początki jeszcze przed nim. Powrót do pracy może być przytłaczający, jeśli nie zdołaliśmy naprawdę odpocząć lub nie zrealizowaliśmy wszystkich zadań jeszcze przed wypoczynkiem. Poczucie zbliżających się wakacji rozleniwia i sprawia, że często odkładamy obowiązki na później. Potem w trakcie wyjazdu naszą głowę zaprzątają myśli związane z pracą: czy wszystko sprawdziłem, czy na pewno odpisałem na tego maila, czy to wysłałem? 

Złe nawyki

Niektórzy twierdzą, że odpoczywać od pracy zaczynamy po ok. dwóch tygodniach, kiedy mamy już pewność, że wywiązaliśmy się ze wszystkich zobowiązań, nikt nie zadzwoni z wątpliwościami, czy jakimś problemem do rozwiązania. By mieć spokojną głowę, zadbaj o to, by iść na urlop, mając za sobą wszystko, co do tamtej pory powinieneś wykonać. W przeciwnym razie zaległości, które na Ciebie czekają po powrocie do pracy, nie dadzą Ci spokoju. Uporządkuj dokładnie wszystkie kwestie zawodowe, tak aby zdezorientowani lub niedoinformowani pracownicy nie przeszkadzali Ci nagłymi i pilnymi telefonami. Przekaż im wszystkie sprawy na spokojnie przed wyjazdem. Nie zakładaj, że zawsze będziesz dostępny pod telefonem, czy e-mailowo. Staraj się wykorzystać urlop do aktywnego wypoczynku i odetnij się myślami od pracy. W przeciwnym razie będziesz w ciągłym napięciu, a z odpoczynku nici.

Pora na porządki

Jeśli chcesz wrócić na spokojnie do firmy po wakacjach, możesz przed ich rozpoczęciem też posprzątać biurko, uporządkować skrzynkę mailową itp. Unikniesz poczucia niezałatwionych spraw, które będzie bardzo stresujące już pierwszego dnia po powrocie. Warto także uporządkować swoje myśli. To od nich w dużym stopniu zależy stan naszego odprężenia. Nie kumuluj w sobie negatywnych emocji i przestań powtarzać sobie, że po urlopie będzie ciężko. Spójrz na najbliższy czas optymistycznie. Nie martw się na zapas. Przygotuj się odpowiednio do urlopu, a potem pozostaje już tylko się nim cieszyć.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: