Świąteczne filmy, które warto zobaczyć

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, który możemy spędzić wspólnie z naszymi bliskimi. To chwile, kiedy czas nas nie ściga, a my możemy spokojnie spędzić go z rodziną. Święta to także doskonała okazja na rozerwanie się przy dobrym filmie, a tych o tematyce bożonarodzeniowej jest dużo, przy czym każdy z nich niesie ze sobą lekcje, które warto sobie wziąć do serca.

Spis treści

Święta jako doskonały czas na przemianę

Jednym z klasyków na świąteczny wieczór jest Opowieść Wigilijna. Historia Ebenezera Scrooge’a w 2009 roku doczekała się kolejnej ekranizacji, tym razem w formie animacji, w której główne role odegrali m.in. Jim Carrey, Gary Oldman, Colin Firth czy Bob Hoskins.

Opowieść o starym skąpcu, który przechodzi wewnętrzną przemianę, ukazuje nam, że nigdy nie jest za późno na to, by zrobić coś dobrego dla innych, by dostrzec to, co jest najważniejsze w życiu, a święta Bożego Narodzenia to jeden z najlepszych momentów, by tę przemianę przejść.

 

Boże Narodzenie – okres nowych nadziei

Kolejnym filmem, przy którym warto spędzić świąteczny wieczór to „Listy do M.” – polska komedia romantyczna, w której mamy ukazane pozornie odrębne historie różnych ludzi. W każdej z tych opowieści jednak pojawia się punkt, w którym losy bohaterów krzyżują się ze sobą.

Film ten uczy nas tego, że zawsze warto mieć nadzieję – rozpadająca się rodzina policjanta odradza się w momencie, kiedy po nieudanej próbie samobójczej Szczepan postanawia spędzić święta z rodziną i to za wszelką cenę, z kolei uciekająca z domu dziecka dziewczynka odnajduje rodzinę u powoli gorzkniejących ludzi, którzy stracili dziecko – każde z nich więc dostaje w święta szansę od losu.

Rodzina i tradycja są najważniejsze

Innym obrazem, który jest klasykiem amerykańskiej kinematografii, jest komedia pomyłek z Chavy Chasem – W krzywym zwierciadle: Witaj święty Mikołaju. Choć wydaje się, że film z tej serii może być wyłącznie lekką komedią, to ma on swoje drugie dno – że choćbyśmy mieli zwariować, to dla naszych najbliższych i rodzinnych tradycji warto się starać.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: