Taniec brzucha. Poznaj zalety orientalnych rytmów!

Taniec orientalny zdobywa coraz większą popularność w wielu miejscach i w wielu przedziałach wiekowych. I nie ma się czemu dziwić! Elektryzująca muzyka, doskonała kontrola nad własnym ciałem oraz wysiłek fizyczny to połączenie, które dla wielu osób wygląda jak idealne połączenie. Czy jest tak rzeczywiście?

Pochodzenie

Bellydance pochodzi z Egiptu oraz innych krajów Bliskiego Wschodu. Przybył do Europy razem z odkrywaniem Afryki i zagościł u nas najpierw jako ciekawostka, a później jako taka aktywność, która może mieć doskonały wpływ na ciało ludzkie. I rzeczywiście! Taniec brzucha poprawia atrakcyjność… i nie tylko.

Rozwój fizyczny

Jak każdy taniec, również bellydance poprawia koordynację ciała, a także zwiększa jego ogólną sprawność. Podczas wykonywania poszczególnych ruchów porusza się całe ciało, stąd możemy być pewni, że trenujemy wszystkie partie mięśnie. Przede wszystkim modelujemy jednak grzbiet, pośladki, ramiona, uda oraz łydki. Taniec ten wpływa także doskonale na postawę ciała, dlatego polecany jest dzieciom.

Taniec brzucha ze względu na swój rytm może stanowić doskonałe ćwiczenie na zrzucenie kilogramów. Ponadto ujędrnia i wysmukla sylwetkę.

 

Psychika

Ale taniec to nie tylko sfera fizyczna. Ze względu na kolory, błyszczące dodatki oraz radosne dźwięki taniec brzucha stanowi wspaniałe rozwiązanie wtedy, kiedy chcemy polepszyć sobie nastrój. U jego podstaw leży ogromne poszanowanie ciała, niezależnie od jego zalet i wad, jakie dostrzegamy. Wpływa na poczucie atrakcyjności oraz redukuje stres.

Zaciekawieni? Niech początkiem przygody z tańcem brzucha będzie pokaz tego tańca, który jest dostępny dzisiaj w wielu miastach. A później – rusz na zajęcia i przekonaj się, że warto dać sobie szansę!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: