Pływanie: sposób na aktywny relaks

Szukasz sposobów na wypoczynek w ruchu, ale wciąż nie znalazłeś nic dla siebie? Bieganie, ćwiczenia w domu i siłownia Cię nudzą? Zobacz, co może dać Ci regularny trening pływacki. Poczuj się jak ryba w wodzie!

Umiejętność pływania jest niezwykle przydatna w życiu. Pływanie to znakomity sposób na zdrowy, wzmacniający kondycję wypoczynek – niezależnie od tego, czy jest lato, czy zima. Jakie są główne zalety tej dyscypliny sportu?

Spis treści

Równomierne rzeźbienie sylwetki

Sport ten angażuje niemal wszystkie grupy mięśniowe. Zależnie od wybranego stylu pływackiego, niektóre mięśnie pracują więcej, inne mniej. Dlatego trenując, warto zmieniać style – przykładowo, po przepłynięciu kilku długości kraulem, kolejne długości basenu można pokonywać stylem klasycznym lub motylkowym.

Sport na każdą porę roku

Pływać można i latem – na otwartych basenach, w jeziorze czy w morzu i zimą – na krytej pływalni. Trzeba pamiętać, że umiejętność pływania w basenie niekoniecznie oznacza, że łatwo będzie pływać w morzu – zwłaszcza gdy są fale. Decydując się na trening na otwartym zbiorniku, należy zachować ostrożność i rozsądek.

Nie tylko dla młodych

Pływanie to aktywność dla osób w każdym wieku. Lekcje pływania można zacząć już w szkole. Na basenach widuje się również sporo emerytów, którzy chcą zachować formę w podeszłym wieku. Tempo pływania można dostosować do swoich własnych możliwości kondycyjnych i do potrzeb – zależnie, czy trenuje się w celu spalenia tłuszczu i wyrzeźbienia ciała, czy pływa się rekreacyjnie, dla rozluźnienia.

Pływanie – furtka do kolejnych dyscyplin

Dobre opanowanie umiejętności pływackich i nabycie umiejętności swobodnego oddychania z zanurzaniem głowy otwiera nowe możliwości. Wówczas można pomyśleć o spróbowaniu kitesurfingu czy windsurfingu, a pływanie kajakiem lub łódką staje się bezpieczniejsze. Można poczuć się niczym ryba w wodzie! Zdobycie umiejętności pływania może być początkiem nowej pasji, którą z czasem rozwinie się do innych dyscyplin. Warto spróbować swoich sił i poszukać pobliskiej pływalni – a nuż taka forma wypoczynku się spodoba?

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: