Niezbędnik biegacza

Dostępne na rynku gadżety dla biegaczy mogą dzisiaj pełnić przeróżne funkcje. Niektóre są niezbędne w celu poprawienia wyników, inne natomiast mają działanie motywujące czy poprawiające humor. Oto kilka wybranych przez nas produktów, którymi rzeczywiście warto się zainteresować, jeśli należymy do zwolenników biegania.

Zegarek sportowy

Jednym z pierwszych gadżetów, jaki przychodzi do głowy na myśl o niezbędnym wyposażeniu biegacza, jest zegarek sportowy. Możemy wybierać i przebierać w producentach, kolorach, wzorach oraz przedziałach cenowych. Jeśli zdecydujemy się na zakup tego gadżetu, warto zwrócić uwagę, aby miał takie funkcje jak, chociażby szacowany pułap tlenowy, dynamika biegu (czas kontaktu z podłożem, rytm, odchylenie pionowe) czy śledzenie na żywo i powiadomienia z telefonu wyświetlane na ekranie. Niektóre modele sprawdzą się również do monitorowania dziennej aktywności oraz snu.

Opaska na ramię z miejscem na telefon

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego biegania bez swojego telefonu. Z myślą o nich są tworzone specjalne opaski naramienne z miejscem na smartfon. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy nie tylko pozostawać w kontakcie ze światem, ale też podłączyć słuchawki, a telefon nie będzie wpływał na ergonomię naszych ruchów tak jak w przypadku trzymania go w kieszeni czy w ręce.

Odzież do biegania

Poza powyższymi gadżetami każdy biegacz powinien mieć w swojej szafie odpowiednią odzież do biegania. Podstawą w tej dziedzinie są stroje termoaktywne, które pozwalają przez cały dystans czuć się świeżo i lekko, ponieważ pot nie zbiera się na ubraniach. Dodatkowo koszulki czy spodnie termoaktywne przepuszczają powietrze, pozwalając skórze swobodnie oddychać oraz pomagają w utrzymaniu stałej temperatury ciała. Dzięki dobrej wentylacji zwiększają komfort podczas biegania.

/J. K.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->