3 najczęściej odwiedzane stolice Europy

Europa to kontynent pełen pięknych i zachwycających miast, które od wieków przyciągają turystów. Jak twierdzi stare porzekadło „co kraj, to obyczaj”, a w Europie jest ich naprawdę wiele. Które stolice zaliczyć można do najczęściej odwiedzanych i najchętniej zwiedzanych?

Na królewskim szlaku

Nikogo z pewnością nie zadziwi fakt, że wśród najpopularniejszych stolic Europy znajduje się Londyn. Miasto słynące z Big Bena i London Bridge, od lat odwiedzają tysiące turystów, nie tylko z Europy, ale i z dalekich kontynentów. Wielu z nich pragnie podążyć szlakiem rodziny królewskiej i zatrzymać się z rozmarzonym wzrokiem na Buckingham Palace, wypić tradycyjną herbatę o piątej w południe, a także przejść się brzegiem Tamizy. Dla odwiedzających punktem obowiązkowym jest także British Museum, a także muzeum figur woskowych, dzięki któremu wielu turystów spełniło swoje marzenie o spotkaniu ukochanej gwiazdy.

Parlez-vous francais?

Paryż od dawien dawna uznawany jest za miasto miłości i romantyzmu. To właśnie tam rok w rok spływają tysiące turystów, by w świetle zachodzącego słońca wyznać sobie miłość, spoglądając na wieżę Eiffla. Paryż jest także idealnym miejscem, jeśli chodzi o wyczucie sztuki – słynne Montmartre, dzielnica artystów umożliwia przebywanie pośród malowniczych uliczek, a także przyglądanie się pracy ulicznych malarzy, pisarzy, piosenkarzy. Nie mniejszym walorem francuskiej stolicy jest kuchnia – oryginalność i głębia smaków potraw sprawiają, że do Paryża zjeżdżają się profesjonalni, jak i amatorscy miłośnicy kuchni.

 

FC Barcelona i miasto sztuki

Barcelona to zaraz po Paryżu i Londynie, najchętniej odwiedzana europejska stolica. To urokliwe miasto w Katalonii odwiedzają nie tylko fani piłki nożnej, a zwłaszcza ci, kibicujący rodzimej drużynie, ale również miłośnicy sztuki secesyjnej. Sagrada Familia to najczęściej i najtłumniej odwiedzany z zabytków Hiszpańskiej stolicy. Nie mniej jest turystów pragnących przeżyć w swoim życiu prawdziwą hiszpańską fiestę! Na takich czekają bary i puby pełne owocowej, aromatycznej sangrii, a także patelnie po brzegi wypełnione paellą ze świeżych składników.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 2.3 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: