Sporty wodne na wakacjach

Wakacje to najlepszy okres na spędzanie czasu w aktywny sposób i to na świeżym powietrzu. Co ważne, jest to także moment, który umożliwia korzystanie z wielu sportowych atrakcji, o jakich w innych porach roku można tylko pomarzyć. Na co się skusić i w czym spróbować swoich sił?

Ahoj przygodo

Żeglowanie to jedna z tych dyscyplin sportowych, która latem wręcz zachwyca. Żeglowanie możliwe jest wszędzie – w kraju, a także i za granicą. Wielkim atutem tej aktywności jest wolność, jaką zyskuje się na szerokich wodach. Możesz zrobić patent, by samodzielnie żeglować lub zdecydować się na wspólny rejs z osobą już doświadczoną.

Łap wiatr w żagle

Współcześnie coraz większą popularność wśród letnich sportów wodnych zyskują aktywności takie jak kitesurfing, windsurfing czy surfing. Pierwsze dwie pozwolą Ci złapać wiatr w żagle i tym samym poczuć pęd morskiego powietrza czy to nad taflą wody w przypadku kitesurfingu czy na niej, jeśli chodzi o windsurfing. Obie te dyscypliny bez problemu możesz uprawiać na polskich wodach. Surfing to już jednak dyscyplina, która wymaga odpowiednich fal. Najbardziej polecane miejsca to wybrzeża Portugalii, a także Australii.

Nutka adrenaliny

Rafting to sport, na który decydują się przede wszystkim odważni. Wartkie i pełne niespodzianek spływy pontonem gwarantują niesłychany przypływ adrenaliny. Wybierając się na spływ, możesz być pewien, że nie będziesz się nudzić. Wszystko, czego potrzebujesz to dziewięcioosobowa grupa śmiałków, którzy wraz z Tobą skuszą się na pełny niespodzianek spływ pontonem, chociażby po Dunajcu!

Wake up and stand up!

Myślisz, że żaden sport wodny nie będzie stanowić dla Ciebie wyzwania? Spróbuj swoich sił na wakeboardzie! Coraz częściej uprawiana dyscyplina sportu polega na utrzymaniu się na nartach lub desce jak do surfingu, ciągniętych przez motorówkę. Najtrudniejszy jest początek, czyli moment, w którym musisz wstać z wody i ustać. Później to już tylko sama przyjemność!

 

Opcji uprawiania wodnych sportów latem jest naprawdę wiele – zarówno tych w Polsce, jak i za granicą. Jedynym ograniczeniem jesteś dla siebie Ty sam! Spróbuj swoich sił w różnorodnych aktywnościach i przełamuj swoje bariery.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: