Jak spełniać marzenia, a nie tylko marzyć?

Chcąc spełniać marzenia, nie wystarczy tylko o nich marzyć. Do ich realizacji często brakuje wiele, jednak istnieją i takie, które czekają tuż za rogiem, aby je spełnić i cieszyć się ich realizacją. Jak zatem wykonać ten pierwszy krok?

Prosta droga do marzeń

W spełnianiu marzeń z pewnością pomaga określenie konkretnego pragnienia i obrania go na swój cel. Nierzadko warto je sobie gdzieś po prostu zapisać – tzw. bucket list to współcześnie bardzo popularne notatki. Kolejnym z działań, jakich powinnyśmy się podjąć, jest określenie priorytetów – nie wszystkie z zapisanych przez nas celów, są naszymi najważniejszymi a tym samym mogą poczekać, ustępując miejsca tym must have. Mając już ustalone konkretne marzenia, przechodzimy do ich realizacji! Przede wszystkim musimy określić plan działania, który pomoże nam w osiągnięciu obranego celu. Co ważne, wszelkie podejmowane starania, a także etapy ich realizacji muszą zostać zapisane, bo inaczej z pewnością pozostaną w sferze pobożnych życzeń. Prócz samego zapisania poszczególnych kroków, warto poinformować o nim bliskie osoby, które będą świadkami naszego przyrzeczenia. Takie zachowanie z pewnością będzie dla nas motywujące, a zarazem zyskamy wsparcie.

Warto, abyśmy pamiętali, że realizacja marzenia to nie zadanie na pstryknięcie palcami. Jego spełnienie nierzadko wymaga czasu, a dawkowane emocje sprawią, że osiągnięcie wyznaczonego celu będzie jeszcze bardziej zadowalające. Na koniec pozostaje nam jedynie zabrać się za realizację. Z pewnością czekają nas liczne upadki, jednak rezygnacja z własnych pragnień to coś, na co nie możemy sobie pozwolić. Jeśli chcemy żyć marzeniami, a nie tylko ich złudzeniami, to musimy zacisnąć zęby i dążyć własną wyznaczoną drogą.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: