Spacer na odchudzanie i dobre samopoczucie

Spacer to nie tylko traktowana po macoszemu forma wysiłku fizycznego, która w przyjemny sposób pozwoli utracić zbędne kilogramy, dotleni organizm oraz poprawi samopoczucie, ale także doskonała forma aktywnego spędzania czasu w gronie najbliższych.

Bez efektu jo-jo

Skuteczne odchudzanie nie polega jedynie na drakońskiej diecie i morderczych ćwiczeniach. Odpowiednia dieta (uboga w węglowodany) oraz regularne spacery, stopniowo i efektywnie kształtują sylwetkę. Jest to proces znacznie wolniejszy, ale za to trwalszy, a co najważniejsze niepowodujący efektu jo-jo.

Spacer dla zdrowia

W dzisiejszych czasach dzienną dawkę ruchu ograniczamy do absolutnego minimum, narażając nasz organizm na zwyrodnienia kości i stawów, choroby serca czy otyłość. Spacer nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne, ale także psychiczne – obniża stres i poprawia nastój.

Rodzaje spacerowych aktywności

Spacer może być wolny – rekreacyjny lub szybki – marsz typu fitness. Wyróżnia się również spacer wyczynowy oraz trening interwałowy (naprzemienny szybki bieg i chodzenie). Niezwykle dużą popularnością wśród Polek cieszy się nordic walking, czyli marsz z kijkami. W ciągu godzinnego spaceru można spalić ok. 200 kalorii, maszerując z kijkami prawie dwa razy więcej. Spalanie zależy od tempa, ubioru, dystansu, a nawet powierzchni podłoża. Naukowcy potwierdzają, że systematyczne 15, 20-minutowe spacery, wykonywane regularnie 3-4 razy w tygodniu zmniejszają ryzyko chorób serca.

 

Jak prawidłowo spacerować?

Brak czasu oraz różnego rodzaju bóle to najczęstsze wymówki dla uprawiania sportu. Aby uniknąć bólu stóp, zaopatrzmy się w  lekkie i wygodne obuwie. Podczas spaceru zachowajmy wyprostowaną postawę ciała, unikajmy stawiania ciężaru ciała na pięcie, kierujmy go od środka stopy ku palcom. W międzyczasie zróbmy sobie przerwę na rozciąganie. Stosując się do powyższych rad, żaden spacer nie będzie nam straszny, a zbędne kilogramy zaczną znikać w oczach.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: