Pomysły na dobrą zabawę na wolnym powietrzu – cz. 2

Wyjście na dwór to nie tylko spacery – to także okazja do dobrej zabawy! Sprawdź, jak zorganizować czas, aby wszyscy – duzi i mali – świetnie się bawili. Wejdź na naszą stronę i poznaj wybrane przez nas gry, które uatrakcyjnią czas na wolnym powietrzu.

Spis treści

Siatkówka plażowa

Oprócz kąpieli w jeziorze równie ciekawym sposobem na spędzenie czasu na plaży jest siatkówka plażowa. Warianty są różne – może wzorem klasycznej, odbywać się na wyznaczonym do tego celu boisku lub po prostu na piasku czy w wodzie. W pierwszym przypadku zasady są podobne, choć drużyny są mniejsze (zwykle po 3 osoby), w drugim – należy tylko pilnować, by piłka cały czas była w powietrzu. Jeśli zaś zmodyfikujemy tę zabawę tak, że osoba, która jako pierwsza skusi, znajdzie się w środku utworzonego koła i będzie musiała próbować złapać piłkę, to będzie to zabawa w głupiego Jasia.

Rzucanie frisbee

Rzucanie dyskiem to świetny sposób na wspólną zabawę. Można rzucać nim do celu (np. poustawianych plastikowych butelek) lub między sobą. Zabawy z frisbee oferują również wariant głupiego Jasia, tyle że zamiast piłki jest dysk.

Podchody

 

Zabawy z dreszczykiem emocji? Z pewnością podchody są takim typem rozrywki. Są różne warianty tej gry. Podstawą jednak jest to, że dzielimy się na dwie drużyny, z których jedna rusza jako pierwsza, a druga ma za zadanie ich wytropić nie tylko dzięki zostawionym wskazówkom, ale też zagadkom. Ta dziecięca zabawa może przybrać dużo ciekawszą formę dla dorosłych, jeśli odpowiednio wcześnie się przygotujemy. Mapy, kompas, latarki, łamigłówki na określonych punktach – to tylko niektóre z możliwości, które mogą uatrakcyjnić całą zabawę.

Świeże powietrze oferuje nieograniczone możliwości

Pomysłów na zabawę na zewnątrz jest mnóstwo. Wiele z nich ma też szereg najróżniejszych wariantów, a także możemy je samodzielnie modyfikować. Mogą to być gry dla dzieci, jak i dla dorosłych, angażujące, wymagające czasem nie tylko kondycji fizycznej, ale też i umiejętności radzenia sobie z łamigłówkami.

/rp

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: