Jazda na łyżwach – naucz się samodzielnie!

Jazda na łyżwach to doskonały sport zimowy, szczególnie dzisiaj, kiedy lodowiska obecne są w każdym większym mieście o wiele wcześniej od temperatur poniżej zera. Możemy tutaj wygodnie wynająć dla siebie łyżwy i bez problemu spędzić uroczą godzinę z przyjaciółmi. Jak jednak opanować jazdę na łyżwach, gdy dotąd mieliśmy z nią problemy?

Spis treści

Znajdź dobrego nauczyciela

Chociaż brzmi to banalnie, daje wiele. Kiedy wybieramy się na łyżwy, ale nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, warto zabrać z sobą kolegę czy przyjaciela, który będzie w stanie doradzić nam, patrząc na naszą postawę oraz stawiane kroki. Miejskie lodowiska chętnie organizują także oficjalne lekcje, jeśli chcemy zasięgnąć rady specjalistów.

Samodzielnie

Najpierw wykonaj kilka kroków poza lodowiskiem. Dzięki temu opanujesz kontrolę nad łyżwą, przyzwyczaisz się do jej ciężaru oraz uczucia. Dopiero wtedy możesz wejść na lodowisko. Jak? Trzymaj się barierki, próbuj sunąć nogami po lodzie wzdłuż krawędzi. Tutaj, gdzie będziesz mógł wspierać się barierki. Podczas tych pierwszych kroków nie oddalaj się za daleko od niej, ponieważ w razie zachwiania zawsze będziesz mógł się o nią oprzeć.

Jazda

Rozstaw nogi na szerokość bioder, pochyl tułów lekko do przodu i ugnij nieznacznie kolana oraz łokcie. Teraz przenieś ciężar całego swojego ciała na jedną nogę i skieruj ją po przekątnej do przodu. Wykonałeś właśnie swój pierwszy świadomy ruch na lodzie! Teraz powtórz go w drugą nogą!

Płynność przychodzi z czasem

Na początku będziesz jeździć powoli i z wieloma momentami zachwiania. To naturalne i nie musisz się tego wstydzić. Z czasem zaczniesz oddalać się od lodowiska i zyskasz prędkości. Czerp z tego maksimum zimowej przyjemności!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: