Kiedy przyda Ci się detoks?

Szybki tryb życia i brak czasu na cokolwiek, sprawiają, że zapominamy o odpowiednim odżywaniu oraz popadamy w złe nawyki i tryby życia. Które z objawów wskazują na moment, w którym powinniśmy przejść na detoks?

Zmęczenie i co dalej?

Najpopularniejszym z objawów występującym przy zatrutym toksynami organizmie jest chroniczne zmęczenie. Odczuwalne jest ono bezustannie, nawet po 8-godzinnym śnie i wypoczynku. Tego typu objawy, mają swoje podstawy w dużym stężeniu toksyn w organizmie. Zaburzona gospodarka hormonalna organizmu powoduje uczucie ciągłego zmęczenia, a obniżony poziom pH rozregulowuje pracę nadnerczy, nie dając im odpowiednio wypocząć.

Dieta bez cudu

W przypadku złych nawyków żywieniowych trzeba liczyć się z wieloma konsekwencjami, w tym także problemami ze zrzuceniem wagi nawet w przypadku restrykcyjnych diet i planów treningowych. Dzieje się tak ze względu na zaburzony metabolizm i brak wchłanialności składników odżywczych zawartych w niskokalorycznych daniach. Zakwaszony organizm to organizm, który zamyka się na witaminy i minerały. Prowadzi to także do zmniejszonej odporności organizmu na wirusy i bakterie, które atakują go z powodzeniem, prowadząc do wielu chorób.

 

Przemijające piękno

Do objawów najczęściej występujących w przypadku osób, które źle się odżywiają, a także prowadzą zły tryb życia, należą problemy skórne, z którymi dotychczas nie było problemu. Dzieje się tak przez zakwaszenie organizmu oraz jego zatrucie toksynami, które blokują przyswajanie drogocennych witamin i minerałów. Dodatkowo dochodzi do tego znaczna wiotkość skóry oraz jej szarzenie pod wpływem złego odżywiania. Warto wspomnieć także o tym, że brak witamin wpływa także na wypadanie włosów. Niestety, ale dopóki organizm nie zostanie oczyszczony z toksyn, to nawet najlepsza suplementacja nie da pożądanego efektu.

Detoks to nie kara, a raczej szansa na lepsze życie i znacznie większy komfort. Jest to także najlepszy prezent, jaki możesz podarować swojemu organizmowi.

  /ko

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: