Popraw swoją koncentrację!

Niektóre z wykonywanych przez nas zadań wymagają skupienia i koncentracji. Jednak czasem o to trudno, gdy wiele rzeczy dookoła nas rozprasza. Nie zawsze kolejna filiżanka mocnej kawy jest w stanie wznieść nas na wyżyny możliwości. Jakie są zatem inne sposoby, aby poprawić koncentrację? Zapoznajmy się z pomocną listą.

Nakarm żołądek – później głowę

Jeśli po południu po powrocie do domu czeka nas dużo nauki, nie zapomnijmy już rano o zjedzeniu śniadania. To pierwsze „paliwo”, jakie dostarczamy organizmowi podczas dnia. To ono staje się naszym napędem, jaki pozwala na prawidłową pracę umysłu. Ważne, aby śniadanie składało się np. z pieczywa pełnoziarnistego oraz np. owoców. Przed nauką, w porze obiadowej należy także spożyć posiłek. Nie może być on jednak zbyt ciężki. Unikajmy potraw z dużą zawartością tłuszczu, gdy planujemy intensywną naukę.

Wyznaczaj cele

W przypadku, gdy przed egzaminem do opanowania mamy sporo materiału, warto podzielić go na mniejsze części, które planujemy zrealizować w określonym czasie. Zanim zaczniemy, stwórzmy listę i skreślamy z niej kolejne punkty, kiedy osiągniemy cel. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jak dużo materiału opanowaliśmy i czego w danym momencie będziemy się uczyć. Wówczas o wiele łatwiej skupimy się na konkretnych zadaniach.

Oddychaj świeżym powietrzem

Zanim przystąpimy do zadań wymagających koncentracji, spędźmy chwilę czasu na świeżym powietrzu. W te sposób „przewietrzymy umysł”. W trakcie nauki lub pracy warto robić co pewien czas przerwy na odświeżenie myśli i w tym celu np. wietrzyć pomieszczenie, w jakim się znajdujemy.

Pamiętaj o witaminach i żelazie

Przy intensywnym wysiłku umysłowym warto wspomagać się witaminami z grupy B oraz żelazem. Te pierwsze pomogą utrzymać funkcjonowanie układu nerwowego na prawidłowym poziomie. Z kolei żelazo jest tym składnikiem, dzięki któremu możemy się skupić. Warto zatem sięgać podczas nauki po orzechy, jakie są jego bogatym źródłem.

Wysypiaj się

Kilkugodzinny, nieprzerwany sen jest tym, czego potrzebuje organizm, aby prawidłowo funkcjonować i skupiać się na zadaniach, jakie mu wyznaczamy. Staraj się zatem o to jak najlepiej zadbać.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: