Zrób dobre pierwsze wrażenie!

Na rynku pracy oraz w świecie biznesu zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest nierzadko kluczowe do osiągnięcia zamierzonego sukcesu. Jakże łatwo jest ocenić drugiego człowieka po dosłownie kilku pierwszych sekundach kontaktu z nim. Niestety jednak zmiana już wyrobionego zdania na czyjś temat jest procesem długotrwałym. Robiąc złe pierwsze wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej czy podczas ważnego spotkania biznesowego, na pewno sobie zaszkodzimy i dlatego warto znać kilka zasad, dzięki którym unikniemy tego błędu.

Idziesz na rozmowę kwalifikacyjną? Ubierz się odpowiednio

O konieczności zadbania o wygląd swojego ciała nie trzeba przypominać chyba każdemu, ale co z ubiorem? Garnitur w przypadku mężczyzn czy elegancki kobiecy strój to podstawa przy praktycznie każdym spotkaniu biznesowym. Wybierając się natomiast na rozmowę kwalifikacyjną, warto wcześniej przyjrzeć się temu, jak ubierają się obecni pracownicy. Niektóre firmy sztywno trzymają się pewnych szablonów, a inne podchodzą do tego tematu z nieco większym luzem.

Spraw, aby promieniowało od Ciebie optymizmem

Miło nam robić zakupy w sklepiku osiedlowym, w którym sprzedawca już na wejściu się do nas uśmiecha i sympatyczna mina do samego końca nie znika z jego twarzy. Tak właśnie wpływa się na własny, dobry wizerunek. Uśmiech goszczący na twarzy będzie dobrze o nas świadczył, a i na pewno nieco rozluźni atmosferę, ułatwiając prowadzenie negocjacji biznesowych czy rozmowy kwalifikacyjnej.

Wykaż swoje zainteresowanie

Uciekanie wzrokiem od rozmówcy oraz brak zaangażowania w konwersację to kolejne elementy, przez które nie zrobimy dobrego pierwszego wrażenia. Postarajmy się skupić na rozmowie, zadawajmy pytania i po prostu szanujmy naszego rozmówcę, poświęcając właśnie jemu całą swoją uwagę.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: