Jak odpoczywać, by… wypocząć?

Odpoczynek jest tym, co każdemu z nas wydaje się oczywiste. Wracamy ze szkoły i pracy, wykonujemy domowe obowiązki i… No właśnie – co dalej? Dlaczego czasem po weekendzie czujemy się bardziej zmęczeni niż po tygodniu pełnym pracowniczych obowiązków i w jaki sposób nauczyć się kontrolować swój wolny czas, by czerpać z niego maksimum odpoczynku?

Planuj

Chociaż wydać się to może nie na miejscu, warto planować swój własny odpoczynek, szczególnie wtedy, kiedy toniemy w terminach i nie rozstajemy się z kalendarzem. Uznajmy odpoczynek za jedno z naszych istotnych spotkań, zadanie, którego nie wolno przesuwać na rzecz realizacji innych rzeczy. Odpoczynek jest konieczny, więc musi znajdować się w naszym kalendarzu regularnie. A zaplanowany raz – nie może być odwołany.

Przyjemność

Rozproszenie to najgorsze, co może się przydarzyć, gdy chcesz odpoczywać. W czasie czasu dla siebie odrzuć od siebie myślenie i analizowanie swojego dnia, planowanie dnia kolejnego i sprawdzanie zegarka. To czas, który masz przeznaczyć na przyjemność, na coś, co sprawia ci frajdę. Wyloguj się z sieci, zostaw maila w spokoju. Planuj każdy odpoczynek – kolejny odcinek serialu, rozdział w książce czy spacer.

Uwolnij emocje

Ten czas relaksu służy uwolnieniu negatywnych emocji, pozbyciu się stresu i przypomnieniu sobie, jak wspaniale jest przebywać w swoim towarzystwie. Odpoczynek warto więc poświęcić na coś, co relaksuje nie tylko umysł, ale i ciało. Spacery, uprawianie sportów, rozciąganie czy medytacje to te rzeczy, które pojawiają się w myślach najszybciej, ale odpoczynkiem może być także taniec, śpiew czy wszelkie inne formy ekspresji. Takie, które pozwolą ci wrócić do równowagi.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: