Pomysły na dobrą zabawę na wolnym powietrzu – cz. 1

Współcześnie nie tylko dzieci, ale i nas, dorosłych, ciężko jest „wygonić” na świeże powietrze. Jeśli nie nauka, praca, to ten czas konsumuje telewizor lub też komputer. Tymczasem nasz organizm potrzebuje dawki nie tylko ruchu, ale też świeżego powietrza, dzięki któremu może lepiej funkcjonować.

Kiedy na zewnątrz rozrywki dla dzieci można łatwo zorganizować, to wielu dorosłych już niekoniecznie się w nich odnajduje. Są jednak takie rodzaje aktywności, które mogą łączyć i bawić różne pokolenia. Jak więc spędzać czas na wolnym powietrzu, by dostarczył jak najwięcej rozrywki?

Przejażdżka rowerowa

Wyprawa na rowerze to nie tylko spędzony czas z najbliższymi, ale przede wszystkim doskonały sposób na ruch. Nie jest forsowny (o ile jedziemy po wyznaczonych szlakach, omijając te, które wymagają więcej wysiłku), angażuje całe ciało i jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i spalenie zbędnego tłuszczu. Przy okazji można wiele zobaczyć. W końcu nie musimy ograniczać się jedynie do najbliższych okolic, ale z rowerem można również ruszyć w wakacyjną trasę!

 

Dwa ognie

Sport ten należy do alternatywnych gier zespołowych. Gracze dzielą się na dwie drużyny i każda z nich wyznacza jedną osobę, która ma być matką i staje po drugiej stronie wyznaczonego pola (tj. za częścią drużyny przeciwnej). Celem jest „zbicie” graczy przeciwnika, czyli rzucenie piłką tak, by się odbiła od członka przeciwnej drużyny, a następnie od ziemi. Każdy z graczy ma po jednym zbiciu, matka ma trzy. W momencie, gdy wszyscy z zespołu zostali wyeliminowani, matka wchodzi na pole swojej drużyny.

To tyle z podstaw – do gry można wprowadzić szereg innych zasad, które uatrakcyjnią całą zabawę, jak na przykład to, że złapanie piłki to nie wyeliminowanie gracza, a przywrócenie jednego ze straconych graczy.

/rp

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: