Jumping fitness zyskuje na popularności

Popularność jumping fitness, czyli ćwiczeń odchudzających na trampolinie, nie wynika wyłącznie z ich atrakcyjnego i widowiskowego charakteru. To jeden z najbardziej wydajnych treningów, pozwalający spalać największą ilość kalorii w ciągu godzinnej sesji. Poznaj zalety jumping fitness i sprawdź, jak wybrać trampolinę do ćwiczeń.

Jumping fitness – poznaj korzyści

Do największych zalet jumping fitness zalicza się nie tylko możliwość intensywnej redukcji tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia na trampolinie pozwalają również poprawić naszą ogólną kondycję i wydolność, pobudzają stawy, zwiększają dynamikę i pozwalają się zrelaksować. Opracowany przez specjalistów system ćwiczeń na niewielkich trampolinach pozwala cieszyć się przyjemnością skakania, jednocześnie wzmacniając naszą sylwetkę i sprzyjając zachowaniu odpowiedniej postawy.

Pozostałe zalety tego rodzaju ćwiczeń to m.in.:

  • poprawa krążenia,
  • stymulacja przemiany materii,
  • oczyszczanie organizmu z toksyn,
  • lepsza praca serca i naczyń krwionośnych,
  • poprawa koordynacji ruchowej.
 

Efektywne spalanie kalorii

Te zalety sprawiają, że jumping fitness cieszy się coraz większą popularnością. Specjalne zajęcia na trampolinach oferowane są przez kluby fitness i siłownie, jednak nie nie stoi na przeszkodzie, aby móc wykonywać je w domu. Godzina skakania na trampolinie pozwala spalić nawet 800 kalorii, co czyni jumping fitness porównywalnie skuteczną formą redukcji tkanki tłuszczowej, co bieganie. Jednocześnie, ćwiczenia na trampolinie dają mnóstwo frajdy i pozwalają w ciekawy sposób spędzać wolny czas.

Jak wybrać trampolinę?

Wybierając trampolinę do ćwiczeń, zwróć szczególną uwagę na jej solidną konstrukcję, Profesjonalne trampoliny do jumping fitness zapewniają bezpieczne i komfortowe skakanie z uwagi na specjalistyczną budowę. Drugim istotnym czynnikiem jest amortyzacja trampoliny – jakość sprężyn oraz membrany powinna być wysoka, aby zapewnić odpowiednią sprężystość i amortyzować nasze ruchy.

/km

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: