Najpopularniejsze sposoby na wytworzenie wody wodorowej w warunkach domowych

O szczególnych właściwościach wody wodorowej mówi się i pisze coraz więcej. Trudno się dziwić, że tym samym wzrasta zainteresowanie możliwymi sposobami jej wytwarzania. Z racji małej wielkości cząsteczek wodoru, jego aktywność ma charakter nietrwały, dlatego warto zainwestować w skuteczne urządzenia pozwalające na codzienne picie wysokowartościowej wody. Obecnie na rynku dostępna jest coraz szersza oferta wytwornic wodoru.

Skuteczne sposoby na wytworzenie wody wodorowej w domu

Kupienie gotowej wody bogatej w wodór nie zawsze spełni nasze oczekiwania. Jego małe cząsteczki są w stanie przenikać przez ścianki naczyń, jak np. plastikowe butelki, a tym samym ulatniają się do atmosfery. Stąd też taka woda nie ma już szczególnych właściwości przeciwutleniających. Na szczęście postęp technologiczny i wieloletnie badania pozwoliły na rozwój produktów firm zajmujących się jonizacją wody. W sprzedaży dostępne są dwa typy urządzeń produkujących ciecz z wodorem cząsteczkowym – jonizatory wody oraz generatory wodoru. W obu przypadkach szeroki asortyment ma Mediasklep, w którym można zaopatrzyć się materiały eksploatacyjne.

Za sprawą takich dostawców coraz więcej osób może na bieżąco w warunkach domowych wytwarzać wysoce nasycone wodorem napoje. W przypadku działania jonizatorów efektem jest woda alkaliczna, która posiada wysoki odczyn zasadowy pH oraz ujemny potencjał redukcji utleniania. Całość procesu polega na przepuszczeniu prądu między anodą i katodą, które oddzielone są membranami półprzepuszczalnymi. Zachodząca elektroliza pozwala na rozbicie pierwiastków i uzyskanie czystego wodoru zdatnego do picia. Jednak nie jest to tak skuteczny i zaawansowany system jaki są w stanie zagwarantować wysokiej jakości wytwornice wodoru.

Generatory wodoru najnowszym osiągnięciem dostępnym na rynku

Niewątpliwie wytwornica wodoru jest w stanie produkować najbardziej zdrowotną dla ludzkiego organizmu ciecz. Te w odróżnieniu od standardowych jonizatorów nie dzielą wody na alkaliczną i kwaśną – część niezdatną do picia. Poza tym, woda wodorowa pozostaje zazwyczaj na neutralnym lub lekko alkalicznym poziomie wahającym się od 7,5 do 8. Tym samym jej smak jest zdecydowanie lepszy. Wytwornica wodoru pozwala też na uzyskanie znacznie większej masy czystego wodoru od 0,5 do nawet 1,4 mg/l.

Największą zaletą wysokiej jakości generatorów wodoru jest fakt, że mogą pracować na płynach ubogich w minerały. Takim przykładem jest ciecz z systemów odwróconej osmozy, która nie doprowadzi do nagromadzenia się kamienia na płytach jonizujących, co jest częste w przypadku jonizatorów. Wytwornice wodoru to obecnie najlepszy sposób na uzyskanie wody z aktywnym wodorem w warunkach domowych. Pijąc ją mamy możliwość wprowadzenia silnych przeciwutleniaczy do organizmu, które są łatwo przyswajane przez organizm. To najlepszy sposób przed działaniem niebezpiecznych dla zdrowia wolnych rodników.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->