Co zlikwiduje opuchliznę pod oczami?

Nieestetyczna opuchlizna pod oczami z wiekiem staje się coraz powszechniejszym problemem u kobiet. Wraz z upływem lat osłabiają się tkanki skóry wokół oczu, a często również mięśnie podtrzymujące powieki. Równie często wystarczy jedynie duże zmęczenie lub nieprzespana noc by taka opuchlizna pojawiła się na naszej twarzy. Mimo że ten symptom może czasami być oznaką choroby, zazwyczaj jest jedynie problemem natury estetycznej, który niestety optycznie dodaje nam jeszcze więcej lat. Jak walczyć z tym zjawiskiem, dowiesz się z poniższego artykułu.

Skąd się bierze opuchlizna pod oczami?

Opuchlizna pod oczami pojawia się zazwyczaj w konsekwencji zatrzymania się wody w organizmie lub utraty elastyczności skóry. Zdarza się, że tłuszcz, który znajduje się w partiach okolicy oczu, migruje do dolnych powiek i powoduje ich opuchnięcie. Takie zjawisko może być uwarunkowane genetycznie, pojawiać się w wyniku niehigienicznego trybu życia, nadmiaru soli w diecie, niedoboru snu, witaminy K lub żelaza, a także wielu innych czynników jak częste pocieranie oczu, stres czy przyjmowanie leków. Często jest problemem, który nasila się wraz z wiekiem.

Jakim produktem zadbać o skórę pod oczami?

Kosmetyki Clinique, w tym żel-krem All About Eyes dostępny na perfumeria.pl/collections/clinique, zostały przygotowane specjalnie do walki z opuchlizną, sińcami pod oczami oraz liniami i drobnymi zmarszczkami w okolicach oczu. Produkty są przetestowane pod kątem alergologicznym i oftalmologicznym, a także nie zawierają sztucznych substancji zapachowych, są więc odpowiednie dla osób ze skórą wrażliwą. Dodatkowo chronią cerę przed negatywnym czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Żel-krem należy dwa razy dziennie nakładać na skórę w okolicach oczu, delikatnie wklepując opuszkami.

Domowe sposoby na opuchliznę

O skórę w tym delikatnym obszarze warto zawalczyć również domowymi sposobami. Najważniejsze to zadbać o dużo więcej odpoczynku i snu (dorosły człowiek potrzebuje aż 7-8 godzin dziennie!) oraz o zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze. Pomoże regularny wysiłek fizyczny, picie dużych ilości wody oraz ograniczenie soli, cukrów prostych i przetworzonej żywności. Zyska na tym nie tylko nasza cera, ale zauważymy poprawę kondycji psychicznej i fizycznej całego organizmu. Szybką i skuteczną domową metodą jest przygotowanie kompresów na oczy. Zaparzone torebki herbaty (czarnej, zielonej) lub ziół (rumianek, lipa, świetlik lekarski, nagietek) po przestudzeniu należy przyłożyć do powiek na 15-30 minut. Innym sposobem jest użycie na skórze schłodzonych w lodówce łyżeczek lub kompresów z kostek lodu przez kilka minut. Zimno zwęża naczynia krwionośne i pomaga pozbyć się nieestetycznej opuchlizny.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

-->