Dobieramy zielone soczewki kolorowe – propozycje

Popularność kolorowych soczewek kontaktowych rośnie z dnia na dzień. To zasługa innowacyjnego połączenia walorów leczniczych z estetycznymi, dzięki któremu możesz korygować swój wzrok, jednocześnie nadając spojrzeniu niebagatelnego looku. Kolorowe soczewki to także świetny dodatek dla osób o zdrowych oczach. W tym artykule przyglądamy się zielonym soczewkom kontaktowym. Odpowiadamy, dla kogo są najlepszym rozwiązaniem, omawiamy dostępne rodzaje i podajemy gotowe propozycje.

Zielone soczewki kontaktowe – co z nimi zyskujesz?

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie, po co Ci w ogóle kolorowe soczewki. Otóż, jak deklarują sami użytkownicy to świetny sposób na dodanie codzienności koloru (dosłownie!). Jeśli stosujesz szkła kontaktowe regularnie, naprawdę mocno odświeżającym jest sięgnięcie po odmianę, która zmienia wygląd tęczówek. A taka metamorfoza to gwarancja zastrzyku energii i lepszego samopoczucia.

Kolorowe soczewki kontaktowe są świetne zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje – np. na imprezę. Tym bardziej w zielonej odmianie. Jest ona bowiem bardzo naturalna i nie rzuca się tak mocno w oczy, dzięki czemu możesz stosować je nawet jeśli pracujesz na poważnym stanowisku z określonym dress codem. Szef nie będzie miał nic przeciwko! Za to na imprezie, znajomi i przyjaciele na pewno zauważą zmianę, a Ty skutecznie spotęgujesz misternie tworzoną stylizację.

A jeśli do tej pory korzystałeś wyłącznie z okularów korekcyjnych, uwierz, przejście na soczewki kontaktowe to duży krok w stronę jeszcze większej wygody w codziennym funkcjonowaniu. Bez ryzyka, że oprawki spadną i się zniszczą (szczególnie podczas treningu). Bez ciągłego brudzenia się szkieł i konieczności ich przecierania. Z lepszą ochroną przed promieniowaniem UV i taką ingerencją w Twój wygląd, na jaki pozwolisz – bez uległości i kompromisów.

W tym miejscu konieczne jest obalenie mitu, który ciągle chodzi za kolorowymi soczewkami kontaktowymi – są one całkowicie bezpieczne! Tak samo, jak zwykłe, korekcyjne szkła. Wystarczy, że będziesz je stosować zgodnie z zaleceniami specjalisty i pamiętać o regularnej pielęgnacji.

Zielone soczewki kontaktowe – jak zmieniają wygląd oczu?

Zielone soczewki kontaktowe, w zależności od tego, czy stosowane są przez osobę o jasnej czy ciemnej karnacji oraz jasnych czy ciemnych włosach, przyciemniają lub rozjaśniają kolor oczu. Jako że barwa jest jedną z tych naturalnych, zielone soczewki stosowane są zarówno przez młode, jak i dojrzałe osoby. Zielone tęczówki nie są tak popularne, jak niebieskie czy brązowe, dlatego dodają unikalnego charakteru całemu spojrzeniu. Jak podają szwedzcy naukowcy z Uniwersytetu w Orebro, zielonoocy uznawani są za bardziej atrakcyjnych i seksownych. Przypisuje się im większą inteligencję, kreatywność i wierność – zarówno wobec przyjaciół, jak i partnerów.

Zielone soczewki kontaktowe – jakie rodzaje do wyboru?

Zielone soczewki kontaktowe, choć są już dość mocno zawężoną kategorią produktową, i tak skrywają wiele rodzajów szkieł. Ale to dobrze! Bo dzięki temu możesz w nich przebierać znaleźć najlepsze dla Ciebie – w pełni dopasowane do Twojego trybu życia. Znajdziesz więc zielone soczewki kontaktowe:

  • jednodniowe (jednorazowe),
  • z terminem planowej wymiany – miesięczne i kwartalne,
  • o mocy korekcyjnej,
  • “zerówki” – bez mocy korekcyjnej.

Sam wybór soczewek kolorowych zależy od tego, jaki tryb życia prowadzisz. Aktywne, wielbiące ponad wszystko wygodę i higienę stosowania i niemające czasu ani ochoty na regularną pielęgnację osoby docenią soczewki jednodniowe. Szkła planowej wymiany to rozwiązanie dla osób, nie mających problemu z rutynowym oczyszczaniem. Wersja z mocą korekcyjną – wiadomo – to opcja dla wszystkich krótko- i dalekowidzów, a “zerówki”? To świetny gadżet dla osób o wzroku bez wad.

W tym artykule przedstawiamy zielone soczewki kolorowe, które są przeznaczone do noszenia przez 30 dni i nocy, a więc na przykładzie kolorowych soczewek miesięcznych:

  • AquaView Color – gwarantują naturalną zmianę koloru oczu z dużą intensywnością barwy, dzięki technologii, która wdrukowuje barwnik wewnątrz soczewki, a nie tylko nadrukowuje na jej zewnętrzną powłokę. W wersji korekcyjnej charakteryzują się szerokim zakresem mocy. Wzbogacone o kompleks filtrów UV chronią wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Do stosowania w trybie dziennym – jedna para na cały miesiąc! AquaView Color dostępne są w opakowaniu z 2 i 6 sztukami, w wersji korekcyjnej i “zerówkowej”.
  • FreshLook® Colors – zapewniają zarówno głęboki i naturalny kolor tęczówki, jak i długotrwałe nawilżenie, które przekłada się na najwyższy komfort stosowania. Soczewki te błyskawicznie dopasowują się do indywidualnego kształtu oka i pozostają niewyczuwalne przez cały okres użytkowania. Poza kompleksem filtrów UV posiadają znacznik stron, który maksymalnie ułatwia aplikację. FreshLook® Colors dostępne są w opakowaniu z 2 soczewkami, zarówno z mocą korygującą, jak i bez niej.

Te i jeszcze więcej zielonych soczewek kolorowych znajdziesz w sklepie internetowym Szkla.com.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: