Kosmetyki naturalne, które są lepsze od syntetycznych

Kosmetyki naturalne i syntetyczne znajdziemy obok siebie w drogeriach i sklepach z kosmetykami, a oba rodzaje produktów znajdują swoich zwolenników.

Nie można jednak udawać, że kosmetyki naturalne nie zatrząsnęły rynkiem w ostatnich latach – teraz coraz łatwiej jest nam znaleźć odpowiedniki kosmetyków syntetycznych, które mają dobre składy i działają bardzo efektywnie. Kosmetyki naturalne mogą okazać się zdecydowanie lepszym wyborem w niektórych przypadkach i właśnie o tym jest ten artykuł. Co warto w kosmetyczce zastąpić kosmetykami naturalnymi?

Dezodorant

Dezodorant to ważny produkt w każdej kosmetyczce, dodatkowo taki, którego używamy codziennie. Tutaj liczy się przede wszystkim efektywność. Oczywiście, chodzi nam o to, by zlikwidować nieprzyjemny zapach, który spowodowany jest rozwojem bakterii na naszej wilgotnej skórze – naturalne dezodoranty radzą sobie z tym zadaniem świetnie.

dezodorant.jpg
Źródło: https://uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/pielegnacja-ciala/dezodoranty/

Nie blokują one wydzielania potu, tak jak robią to kosmetyki syntetyczne, natomiast maskują doskonale nieprzyjemną woń. Z potem pozbywamy się toksyn, więc ten proces jest dla nas jak najbardziej pożyteczny – nie ma sensu go blokować. Dodatkowo, w syntetycznych dezodorantach często znajdziemy szkodliwe substancje, takie jak chociażby aluminium. Naturalne dezodoranty są zatem lepsze dla naszego zdrowia, kondycji skóry i spełniają swoje zadanie.

Szampon

Całkiem zwyczajny produkt, jednak od szamponu zależy bardzo wiele. Odpowiedni produkt może znacząco poprawić kondycję naszego włosa, odżywić go, nie obciążając jednocześnie i złagodzić stany chorobowe skóry głowy. Szampony naturalne nie zawierają silikonów, ani parabenów, będą zatem odpowiedzią dla tych, którzy pragną świadomie zaopiekować się swoimi włosami. Takie produkty nie przesuszają włosów, działając niezwykle delikatnie. W połączeniu z dobrą maską będą wszystkim tym, czego nasze włosy potrzebują.

Peelingi

Nie ma żadnego powodu, dla którego potrzebne są nam syntetyki w peelingach gruboziarnistych. Kosmetyki te możemy wykonać sami w domu, używając produktów, które znajdziemy w kuchni. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry na ciele, dobry peeling naturalny będzie najlepszym rozwiązaniem – oczyści skórę, nawilży ją, dostarczy witamin i odżywi skórę, aby mogła ona cieszyć nas każdego dnia.

Dobre kosmetyki są proste i spełniają swoje zadanie – tym właśnie cechują się kosmetyki naturalne, które są również eco-friendly. Dlatego to właśnie takie produkty warto wybierać do pielęgnacji ciała.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->