Jak działa konsultacja dietetyczna online?

Chcesz schudnąć? A może pragniesz utrzymać prawidłową wagę? W takim razie warto skorzystać z usług dietetyka online. Ułoży dla Ciebie plan, biorąc pod uwagę Twój stan zdrowia, styl życia, wagę, wiek i preferencje kulinarne. Uwzględni przy tym cele dzienne/tygodniowe/miesięczne.

Dlaczego warto skorzystać z porad dietetycznych przez Internet?

Z konsultacji dietetycznej online możesz skorzystać w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli żyjesz w ciągłym biegu, takie rozwiązanie z pewnością przypadnie Ci do gustu. W Internecie znajdziesz mnóstwo informacji na temat zdrowego odżywiania. Mogą Cię łatwo przytłoczyć. Warto więc skorzystać z pomocy eksperta. Spersonalizuje zalecenia, biorąc pod uwagę Twój stan zdrowia i osobiste cele.

Chcesz mieć wymarzoną sylwetkę i poprawić swój stan zdrowia? Osobisty dietetyk online sprawi, że poczujesz się lepiej. Pomoże Ci poczuć znów radość i cieszyć się życiem. Dietetyk online pokaże Ci, jak ćwiczyć efektywnie. Przygotuje indywidualny plan żywieniowy, dopasowany do Twojego trybu życia i stanu zdrowia. Wybierając usługi dietetyczne online u Michała Wrzoska, otrzymasz optymalny plan treningowy. Nauczysz się ćwiczyć bezpiecznie i skutecznie.

Kiedy warto umówić się do dietetyka online?

Dietetycy online nie tylko omówią z Tobą cele zdrowotnych, ale pokażą też, jak budować dobre nawyki. Dzięki temu możesz poprawić ogólne samopoczucie. Umawiając się na porady dietetyczne przez Internet, zastanów się, co chcesz osiągnąć? Marzysz o tym, by schudnąć? A może chcesz poprawić stan zdrowia lub osiągać lepsze wyniki w sporcie? Powiedz o tym specjaliście. Weźmie to pod uwagę, układając jadłospis. Testy na alergie/wrażliwość pokarmową to doskonałe narzędzie pomagające zidentyfikować pokarmy, które powodują stan zapalny lub nasilają objawy choroby. Analizując wyniki, możesz się zastanawiać, z których potraw musisz zrezygnować. Warto wtedy skorzystać z pomocy dietetyka. Objaśni on wyniki testów. Wskaże, które produkty spożywcze wywołują reakcje zapalne. Dodatkowo pomoże wprowadzić odpowiednie zmiany żywieniowe.

Biegunka, zaparcia, nieregularne wypróżnianie, zgaga i refluks żołądkowy to częste objawy zaburzeń trawiennych. Niejednokrotnie mogą sygnalizować zespół jelita drażliwego (IBS). Jeśli zauważyłeś u siebie wspomniane symptomy, zgłoś się do specjalisty.

Pomoże Ci zidentyfikować pierwotną przyczynę dolegliwości. Ułoży dobrze zbilansowany plan posiłków, który zawiera pokarmy tolerowane przez organizm.

Jak wyglądają konsultancje dietetyczne?

Dietetyk online przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad. Zapyta Cię o stan zdrowia, przebyte choroby i operacje. Zwróci też uwagę na Twój zawód, styl życia, przyjmowane leki i suplementy, a także aktywność fizyczną. Jeśli cierpisz na alergie lub masz specjalne wymagania, powiedz mu o tym na pierwszej konsultacji.

Po przeprowadzeniu wywiadu specjalista przekaże Ci informacje zwrotne na temat Twoich aktualnych przyzwyczajeń żywieniowych. Wskaże również obszary, które wymagają poprawy. Powiąże je z Twoimi konkretnymi celami zdrowotnymi.

Dodatkowo pokaże, jaką rolę odgrywa dieta w konkretnych schorzeniach. Następnie wspólnie ustalicie sposoby działania.

Zanim umówisz się na konsultację dietetyczną online, możesz przygotować dziennik żywności. Zapisuj przez 5-7 dni, co jadłeś. Jeśli chcesz, skorzystaj z darmowej aplikacji lub sfotografuj każdy posiłek i przekąskę. W ten sposób będziesz miał więcej czasu na to, by porozmawiać z ekspertem o Twoich celach.

Zapisz też dokładne nazwy i dawki leków, suplementów, odżywek białkowych  i probiotyków, które aktualnie przyjmujesz. Dzięki temu dietetyk ułoży dla Ciebie odpowiedni plan.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: