Jak planować pracę po powrocie z urlopu?

Właśnie skończył się urlop i zaczynasz odczuwać presję. Jest ostatni dzień twojego wolnego i wiesz już, że jutro znów zobaczysz się ze wszystkimi współpracownikami, a szef na pewno wyznaczy dla ciebie zadania na kolejny miesiąc. Chociaż jest jeszcze cały dzień wolnego i odpoczynku, ty już stresujesz się. Jak sobie z tym poradzić?

Spis treści

Planuj powrót… przed urlopem

Jeśli przed zaplanowanym urlopem zaczniesz porządkować swoje sprawy i myśleć o dobrej organizacji, jaką zastaniesz później, wszystko będzie dla ciebie o wiele lepsze. Uporządkowanie spraw przed urlopem to pierwsza rzecz, jaką musisz zrobić, żeby w czasie urlopu i po jego zakończeniu nie stresować się pracą.

Urlop – zero pracy

Kiedy wybije czas twojego urlopu, wyłącz wszystkie urządzenia, odłącz maila z powiadomień w telefonie i przestań stresować się terminami, rozmowami oraz podejmowanymi w pracy decyzjami. Urlop musi być czasem na reset, dzięki czemu po powrocie z niego będziesz patrzył na wszystkie problemy świeżym okiem. A to często jest najważniejszy moment, dzięki któremu możesz w pełni świadomie rozwiązać trudności.

Wróć wcześniej

Nie wracaj z urlopu na noc przed początkiem pracy. Będziesz wtedy rozdrażniony i zestresowany, przerażony wizją tego, że nie jesteś jeszcze rozpakowany, a już musisz wracać. Daj sobie chociaż dobę na to, by porządkować swoje walizki, a jednocześnie myśli.

Jeden dzień

To najważniejszy dzień – dzień, kiedy znów zawitałeś do pracy. Nie pozwól go sobie zniszczyć. To twój dzień na wdrażanie się, gdy masz prawo mówić swoim współpracownikom, że dzisiaj nie przyjmujesz od nich nowych problemów. Chociaż może wydać się to trudne, jeśli poinformujesz ich asertywnie, że dzisiaj zajmujesz się wdrożeniem, a jutro dopiero wchodzisz na pełen tryb pracy, poczujesz się lepiej. Zyskasz pełny dzień na to, by sprawdzić wiadomości oraz pocztę, przypomnieć sobie zaległe projekty oraz zmienić tryb myślenia na ten związany z pracą.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: