Szukanie pracy z miękkim lądowaniem

Czas na szukanie pracy nie musi być czasem straconym. To raczej świetna okazja, aby zastanowić się głębiej nad tym, co lubimy robić, jakie mamy umiejętności i komu chcielibyśmy je zaoferować. W ten sposób można wreszcie znaleźć wymarzoną pracę.

W poszukiwaniu pracy często ulegamy presji otoczenia lub czasu, a czasami sytuacji, w jakiej się akurat znaleźliśmy. Spotykamy się też z naciskami, jaki zawód jest teraz na topie. Te wszystkie okoliczności jednak mogą okazać się zupełnie niespójne z naszymi zainteresowaniami i wartościami.

Zasoby kontra oczekiwania

Nasze zawodowe wybory nie do końca zawsze współgrają z tym, co czujemy, czego chcemy i w czym jesteśmy najlepsi. Każdy z nas ma inne zasoby psychiczne, fizyczne czy umysłowe oraz umiejętności. Gdy nie przekładają się one na realizowane zadania służbowe, to odczuwamy rozczarowanie i brak kompetencji. Brak niektórych kwalifikacji zawodowych uzupełnić można przez dodatkowe szkolenia. Innym sposobem jest kompensowanie ich innymi umiejętnościami, które wcześniej udało nam się nabyć. To one też dają możliwość zmiany kierunku poszukiwań zawodowych. Dlatego właśnie warto znaleźć chwilę na głębszą refleksję nad samym sobą. Zobaczyć i poznać samego siebie, w czym jesteśmy dobrzy i uwierzyć w to na tyle, aby przekonać o naszych wartościach innych. To w końcu my oferujemy wysokiej jakości usługi, a ktoś inny powinien ich chcieć. Nie inaczej.

Znaleźć pracę, która odmieni życie

W poszukiwaniu pracy niezbędne będzie odpowiedzenie sobie na pewne pytania. Dotyczą one m.in. naszych zasobów i umiejętności. I nie chodzi tu o wypisanie języków obcych, znajomości program komputerowych czy zaliczonych szkoleń, ale to, co lubimy robić i co przynosi nam najwięcej satysfakcji. Kolejna rzecz, jaką trzeba sprecyzować, to odpowiedzi na pytania: jaki wymarzony zawód i kto może nam pomóc zrealizować to marzenie, kto mógłby nas zatrudnić.

Wielu z nas zapewne chciałby mieć poczucie, że każda zawodowo godzina życia została należycie przeżyta. Żyjemy w czasach, w których nie jest łatwo znaleźć pracę. Mimo to nie powinno się rezygnować z wyszukiwania tej, o której marzymy i w której będziemy z radością posługiwać się swoimi umiejętnościami. Cały czas możliwe jest bowiem odnalezienie życiowej pasji w… karierze zawodowej.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: