Ucząc się życia. Recenzja „Życie jest sztuką” J.K. Rowling

W jaki sposób podźwignąć się po kryzysie w swoim życiu? Nadzieję stanowi fakt, że wiele znanych i cenionych osób miało za sobą trudne momenty, przekute w powodzenia. Książka J.K. Rowling udowadnia, że warto o siebie walczyć.

J.K. Rowling jest autorką doskonale znaną na całym świecie dzięki swojej serii o Harrym Potterze. Ta pozycja nie dotyczy jednak świata magii, a tego, który nas otacza. W jaki sposób patrzeć na swoje życie i co zrobić, by było efektywniejsze i szczęśliwe?

 

Spis treści

Pozwolić sobie na szczęście

„Życie jest sztuką” to książka powstała na podstawie przemówienia wygłoszonego przez J.K. Rowling dla absolwentów Uniwersytetu Harvarda. Zawartość tej pozycji to rady dotyczące przełomowych i trudnych w życiu człowieka momentów oraz próba odpowiedzi na pytanie, jak sobie z nimi poradzić. Autorka opiera swoją narrację na przykładach z własnego, często pełnego trudów życia. Jej główne zasady to korzystanie z zasobów wyobraźni.

Krótko i na temat

Nie jest to długa książka, ale jej zawartość to przejmujący tekst, w którym J.K. Rowling opowiada o momencie, w którym została bez męża oraz pracy. Autorka opowiada o swoich obawach oraz o tym, jak trudno było jej utrzymać równowagę w tym ciężkim okresie. Cenną częścią książki jest moment, w którym autorka opowiada o swoich metodach podźwignięcia się z kryzysu, ale najciekawszą stanowi fragment dotyczący pracy autorki na rzecz Amnesty International. J.K. Rowling przytacza tu przerażające historie o prawdziwym okrucieństwie. Na bazie autentycznych opowieści tworzy obraz najważniejszych wartości w ludzkim życiu i motywuje do tego, by zastanowić się, jak czytelnik sam je rozumie.

Stwórz własną historię

Przemówienie J.K. Rowling zapisało się w historii Harvardu. Nie dziwi więc, że powstała ta książka. To mądra lektura dla osób szukających celowości w swoim życiu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->