Gra Tetris pomaga zwalczać nałogi! Czy to możliwe?

Jedną z najpopularniejszych gier logicznych, znaną praktycznie na całym świecie, jest Tetris. To gra stworzona na początku czerwca 1984 roku, której założeniem było dostarczenie graczowi rozgrywki oraz pobudzenie jego myślenia. Dziś jest nie tylko popularną grą, ale potężnym narzędziem w walce z uzależnieniami.

W Tetrisa niegdyś grało się na gameboyach, automatach, konsolach gier wideo czy komputerach, natomiast teraz można ją zainstalować praktycznie na każdym laptopie, tablecie i smartfonie. Nie jest to jednak kolejna gra dla zabicia czasu. Przeszło 30 lat na rynku gier komputerowych oraz ogromna popularność (sprzedaż ponad 35 milionów egzemplarzy Tetrisa na Game Boy Nintendo!) nie pozwoliła tej rosyjskiej grze nie zainteresować analitycznych umysłów. W końcu sami możemy zadać sobie pytanie: co jest takiego w Tetrisie, że wszyscy go uwielbiają?

Badania nad grą

Dzięki naukowcom z Plymouth University z Wielkiej Brytanii oraz Queensland University of Technology w Australii wiemy, że gra w Tetrisa pomaga w zwalczeniu nałogów związanych z zażywaniem narkotyków, piciem alkoholu, przejadaniem się bądź innymi, uzależniającymi czynnościami. Jak widać, nie jest to tylko krótka gra logiczna.

Zagraj o zdrowie

Jaką korzyść niesie za sobą gra w Tetrisa? Układając te wirtualne klocki, procesy psychiczne podtrzymujące obrazowanie skupiają się wokół gry, zatem trudno myśleć przy tym o czymś innym, jak np. o zapaleniu papierosa, wypiciu kolejnej kawy czy nawet pójściu spać.

T – terapia

E – energia

T – trans

R – rozrywka

I – inteligencja

S – sprawność

Jakimś trafem pierwsze litery słowa Tetris świetnie pasują do wyrażeń obok nich. Czy to przypadek? Zagraj w Tetrisa i przekonaj się sam! Łącząc ciekawą grę z dbaniem o swoje zdrowie, na pewno poczujesz się o wiele lepiej.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: