Soczewki sportowe, czyli okulary do zadań specjalnych

Sport wymaga doskonałej jakości widzenia i skutecznej ochrony oczu. Okulary ze standardowymi soczewkami korekcyjnymi mogą nie wystarczyć w trakcie uprawiania sportu, nie zapewniając odpowiedniego komfortu i doskonałego widzenia podczas ruchu. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom optycznym każdy wielbiciel aktywności ruchowej może jednak dobrać do swoich potrzeb idealne sportowe soczewki do okularów. Podpowiadamy, jakie soczewki do okularów sportowych wybrać, by prześcignąć rywali w swojej ulubionej dyscyplinie sportowej i czerpać z ruchu jeszcze więcej przyjemności.

Co oferują okularowe soczewki dla sportowców nowej generacji?

Soczewki dla sportowców muszą być lekkie, a więc wygodne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ważny jest zatem przy zakupie soczewek przeznaczonych do uprawiania sportu dobór nowoczesnych i trwałych materiałów oraz powłok uszlachetniających. Sportowe soczewki do okularów powinny także chronić oczy przed słońcem, odbitymi refleksami, wiatrem, kurzem, owadami i oczywiście promieniowaniem UV. Ponieważ oprawy do okularów sportowych są zwykle większe i specjalnie wyprofilowane, soczewki do opraw sportowych powinny również mieć odpowiednią krzywiznę i wielkość. Dzięki temu sportowe okulary będą gwarantowały wysoki poziom ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i jednocześnie zapewniały pożądane w sporcie szerokie pole widzenia i doskonałą ostrość obrazu na całej powierzchni soczewki, bez względu na poziom oświetlenia i aurę. Ciekawym rozwiązaniem zaprojektowanym z myślą o sportowcach są barwione soczewki sportowe, które podnoszą kontrast i poprawiają jakość widzenia w trudnych warunkach, a dzięki temu pozwalają lepiej dostrzegać te detale, które mają znaczenie w danej dyscyplinie sportowej.

Innowacyjne sportowe soczewki do okularów spod znaku Hoya

Połączenie wszystkich walorów, którymi powinny charakteryzować się okulary sportowe, nie jest łatwe, ale rozwiązania Hoya – jednej z najbardziej innowacyjnych firm optycznych na świecie – udowodniły, że zaprojektowanie soczewek sportowych, które faktycznie będą narzędziem do zadań specjalnych, jest możliwe. Okularowe soczewki sportowe Hoya są bardzo estetyczne, lekkie, idealnie wyprofilowane i wyjątkowo odporne, a do tego można poddać je personalizacji tak, by perfekcyjnie służyły swojemu użytkownikowi niezależnie od tego, jaką uprawia on dyscyplinę sportu oraz jakim wyzwaniom i warunkom pogodowym musi sprostać. Soczewki dla sportowców, które opracowała Hoya, można ponadto udoskonalać poprzez zastosowanie specjalistycznych powłok oraz dobór koloru i stopnia ich zabarwienia. Barwione soczewki sportowe podnoszące kontrast pozwalają cieszyć się dobrą jakością widzenia nawet w słabych warunkach oświetleniowych i przy niesprzyjającej pogodzie, a także lepiej chronią oczy przed słońcem i oślepiającymi refleksami. Hoya nie zapomniała również o fanach nowych trendów modowych i amatorach aktywności fizycznej – oferuje także stylistycznie wyrafinowane sportowe soczewki z powłoką lustrzaną. 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: