Czy kroplówka na kaca jest droga?

Czy kroplówka na kaca jest droga?

Każdy, komu zdarzyło się przeholować z ilością spożywanego alkoholu, doskonale wie, jakie objawy towarzyszą kacowi. W niektórych przypadkach mogą być nie tylko wyjątkowo uciążliwe, ale nawet zagrażać zdrowiu. Na szczęście nie jesteśmy skazani na samotną walkę z zatruciem. Z pomocą przychodzą kroplówki na kaca. Dzięki prywatnym firmom dostęp do nich jest bardzo łatwy, a ulgę można osiągnąć już w ciągu kilkudziesięciu minut. Jednocześnie wciąż kojarzy się to z wysokimi cenami i skomplikowanymi procedurami. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Warto rozwiać mity dotyczące kroplówki po alkoholu.

Spis treści

Kroplówka na kaca: łatwiej, niż się spodziewasz

Na temat leczenia kaca kroplówką krąży wiele legend. Części osób kojarzą się z możliwościami, na które pozwolić sobie mogą jedynie nieliczni. Inni obawiają się natomiast, że skorzystanie z tej opcji może wpłynąć negatywnie na stan zdrowia. Jeszcze inni boją się, że sam zabieg okaże się bolesny lub będzie trwał bardzo długo. W rzeczywistości jest inaczej. Kroplówka na kaca to znakomity sposób na walkę z zatruciem, a dzięki firmom takim jak KacDoktor jest dostępna również w formie kroplówki na telefon. Jednocześnie jednak warto wiedzieć, czym charakteryzują się profesjonalne podmioty, świadczące usługi tego typu, oraz dlaczego warto postawić przede wszystkim na doświadczenie i wiedzę.

Na czym polegają kroplówki po alkoholu?

Wydawałoby się, że na temat kaca i metod radzenia sobie z nim wiemy całkiem sporo. Rzeczywistość jest jednak często inna. Kiedy doświadczamy nieprzyjemnych objawów, zwykle sięgamy po domowe sposoby na ich złagodzenie. W większości przypadków i tak trzeba jednak przecierpieć swoje, a niektóre mogą okazać się nawet niebezpieczne dla zdrowia. Część popularnych metod na kaca ma jednak dobre założenia: pozwalają na nawodnienie organizmu oraz dostarczenie mu witamin i mikroelementów niezbędnych do walki z zatruciem i przywrócenia utraconej harmonii.  Nawet one nie gwarantują jednak wysokiej skuteczności ze względu na ograniczone wchłanianie z układu pokarmowego. Z pomocą przychodzi kroplówka na kaca.

Kroplówka na kaca: skład

Aby kroplówka na kaca dała oczekiwane rezultaty, musi wyróżniać się odpowiednim doborem substancji. Te mogą jednak znacząco się od siebie różnić. Swego czasu sporą popularnością cieszyła się glukoza dożylnie na kaca: choć dodaje energii, nie pozwala jednak na usunięcie przyczyn. A podstawowymi jest odwodnienie oraz zatrucie organizmu. W przypadku profesjonalnej kroplówki na kaca w składzie znajdziemy więc przede wszystkim duże dawki elektrolitów. Antyoksydacyjnymi właściwościami wyróżnia się natomiast m.in. witamina C, pozwalająca na skuteczną walkę z wolnymi rodnikami. W niektórych preparatach wykorzystuje się również inny przeciwutleniacz – koenzym Q10 – oraz ornitynę: aminokwas odpowiedzialny za usuwanie z organizmu amoniaku i oczyszczanie wątroby. Poza tym można zastosować także leki przeciwwymiotne, przeciwbólowe czy nasenne, co pozwala powracać do pełni sprawności w komfortowych warunkach.

Kroplówka na telefon: czy jest droga?

Ceny kroplówek po alkoholu oczywiście mogą znacząco się od siebie różnić: koszt zależy zarówno od konkretnej firmy, jak i wybranego pakietu. Biorąc pod uwagę jego wpływ na organizm, nie warto jednak oszczędzać. Kroplówka na kaca może nie tylko okazać się nieocenionym wsparciem w sytuacji, w której musimy stanąć na wysokości zadania, a standardowe metody nie dają żadnych rezultatów. Stanie się również dobrym sposobem na odtrucie organizmu po dłuższym okresie nadużywania alkoholu. Warto o niej pomyśleć, jeżeli mamy kontakt z większą liczbą szkodliwych substancji, takich jak np. leki czy nikotyna. Kilkaset złotych może okazać się świetną inwestycją we własne zdrowie. Oczywiście przy odtruwaniu alkoholowym istotną rolę odgrywa także odpowiednia dieta. Przydatne informacji na jej temat można znaleźć we wpisie opublikowanym na portalu Kozaczek.pl.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->