5 pomysłów na girlandę do pokoju

Girlandy kojarzone są głównie z pokojami dziecięcymi oraz przyjęciami. Można z ich tworzyć dowolne napisy, a także obrazy, dzięki którym pomieszczenie otrzymuje wiele kolorów i dodatkowy rodzaj przytulności. Jak stworzyć ciekawe girlandy samodzielnie, z wykorzystaniem podstawowych materiałów? Sprawdźmy to!

Spis treści

1. Klasyczne chorągiewki

To podstawowy pomysł, który musiał pojawić się w tym zestawieniu. Wybierz kolorowy papier. Może być matowy lub błyszczący, warto wybrać także papier wzorzysty albo tematyczny, gdy chcemy stworzyć girlandę na święta albo na urodziny. Teraz wystarczy stworzyć model chorągiewki, np. w kształcie trójkątów. Wycinamy właściwe kształty i mocujemy je do sznurka. Gotowe!

2. Filcowe kształty

Jeśli jednak chcemy zaskoczyć naszych domowników i gości, odrzućmy chorągiewki na rzecz innych, dowolnych kształtów. Filcowe kwiaty, drzewa, planety albo litery będą doskonałą alternatywą. Dobierzmy je do naszych zainteresowań albo okazji. Na przykład na święta wielkanocne i wiosnę ciekawym wyborem będą motywy roślinne o jasnych i soczystych kolorach.

 

3. Pompony

Mogą być z włóczki, mogą być z materiału. Wybierzmy kilka naszych ulubionych kolorów, stwórzmy stertę pomponów, a następnie łączmy je za pomocą grubszej włóczki. Dzięki temu stworzymy ciepłą i puchatą girlandę, która doda każdemu pomieszczeniu garść przytulności.

4. Serca

Błyszczący, brokatowy papier i wzór w kształcie serca. To doskonała propozycja na walentynkową ozdobę. Jeśli chcesz więc zmienić swoje mieszkanie w miłosne gniazdko, tym tanim sposobem będziesz w stanie to zrealizować w ciągu jednego dnia. Nie ograniczaj się jednak tylko do modeli dwuwymiarowych. Sprawdź w sieci, jak stworzyć serduszka w 3D. Dzięki temu girlanda nabierze przestrzenności.

5. Origami

A jeśli chcemy, by girlanda była jak najbardziej indywidualna i niespotykana, warto przyjrzeć się sztuce składania papieru. Wybierzmy wzór origami, który jest bliski naszemu sercu. Możemy tak złożyć jeden lub wiele wzorów związanych tematycznie. Połączmy je włóczką. Piękna girlanda gotowa.

Zaintrygowany? Już teraz zmień swój pokój nie do poznania!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->