Jak ubrać się na zimowy jogging?

Dawno udowodniono już, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by jogging uprawiać przez cały rok. Trzeba jednak podchodzić do tej kwestii z głową i pamiętać, że aby być zawsze zdrowym i czerpać z tej aktywności pełnię jej zalet, musimy być przygotowani do trudnych warunków, jakie pojawiają się, gdy temperatury zaczynają osiągać zero stopni lub nawet mniej.

Spis treści

Czuj… ciepło

Jeśli wybieramy strój na zimowe bieganie, przede wszystkim należy czuć się w nim ciepło. Wybieramy więc tkaniny syntetyczne. Dlaczego? Ponieważ jest w nich ciepło, ale jednocześnie przepuszczają powietrze. Będą więc pomagać w wydostawaniu się nadmiernej ilości ciepła na zewnątrz.

Chroń wrażliwe miejsca

Palce, uszy i twarz to wrażliwe punkty na mapie ludzkiego ciała, które należy ze specjalną troską okrywać przed odmrożeniami. Wykorzystajmy więc opaskę albo czapkę, a nawet nauszniki. Biegajmy w rękawiczkach. Nie zapominajmy także o tym, by wybierać kremy i maści, które zapobiegną zamrożonym ustom i policzkom.

 

Trzy warstwy

Ubieraj się tak, by podczas treningu móc rozsuwać poszczególne warstwy ubrania, tym samym zachowując odpowiedni poziom suchości ubrania. Nie będzie ci dzięki temu zbyt zimno. Pamiętaj, że mokre od potu ubranie nie utrzymuje ciepła.

Inwestycja

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy ubrania znajdujące się w naszej szafie sprawdzą się podczas zimowego joggingu, postawmy na odwiedzenie sklepu specjalistycznego. Tutaj dostaniemy poradę eksperta, który będzie w stanie wskazać nam odpowiednie tkaniny oraz rozwiązania do biegania zimą. Inwestujemy tym samym w komfortowy i satysfakcjonujący trening!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: