Atrakcje w Zakopanem i okolicach

Przez cały rok Zakopane cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Przyjeżdżają tutaj grupy przyjaciół chcące spędzić mile np. krótki weekend, jak i rodziny z dziećmi, które chcą wspólnie odpocząć od codziennego życia. Bez względu na motywację, z jaką się tu przybywa, z kim i w jakim wieku, miejsce to ma do zaoferowania różnego rodzaju atrakcje. Przyjrzymy się bliżej kilku propozycjom.

Morskie Oko

Można powiedzieć, że grzechem jest przyjechać do Zakopanego i nie zobaczyć tego zdaniem wielu osób jednego z najpiękniejszych zakątków kraju. To największe tatrzańskie jezioro jest prawdziwym cudem natury zamkniętym wśród wysokich gór. Do Morskiego Oka prowadzi kilka szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności. W zależności od tego, jaką ścieżkę się obierze, dotarcie do celu może trwać od 40 minut do nawet 4 godzin. To doskonała propozycja dla tych wszystkich, którzy uwielbiają długie wędrówki oraz przebywać w otoczeniu piękna natury.

Krupówki

To jeden z najbardziej znanych symboli Zakopanego oraz reprezentacyjna ulica tej miejscowości. To tutaj zlokalizowane są liczne miejsca noclegowe oraz lokale gastronomiczne. Wzdłuż ulicy wystawionych jest również wiele straganów, na których można kupić pamiątki „spod samiuśkich Tatr”. Tutaj znajduje się główny deptak, po jakim spacerują turyści, jacy zeszli już ze szlaków lub też szukający różnego typu rozrywek i dobrego jedzenia.

 

Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego

Możemy je minąć, przechodząc Krupówkami. To tutaj zobaczymy kolekcje prezentujące m.in. skały, minerały oraz rośliny typowe dla tego regionu Polski. Wśród eksponatów znajdują się także ubrania, sprzęty codziennego użytku, jakich dawniej używali mieszkańcy gór oraz wykonane przez nich dzieła sztuki np. rzeźby i obrazy. Propozycja w sam raz, gdy pogoda nie dopisze.

Wśród pozostałych atrakcji, jakie dla swych gości przygotowało Zakopane, można wymienić: kolejkę linową na Kasprowy Wierch, Teatr im. Stanisława Witkiewicza. Nie zapominajmy również o Giewoncie oraz Gubałówce.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->