Jak zorganizować swój kalendarz?

Aby realizować wszystkie swoje plany, warto zacząć od właściwej organizacji kalendarza. Dzięki temu nie tylko będziemy kontrolować wszystkie nasze obowiązki, ale także nigdy nie zapomnimy o mailu, spotkaniu czy czyichś urodzinach.

Spis treści

Przegląd tygodniowy

Znajdź dla siebie jeden stały dzień w tygodniu i jedną stałą porę, gdy będziesz siadać do planu na następny tydzień. To moment na to, by spojrzeć z dystansem na kolejne siedem dni. Sprawdzić, czy wszystkie notatki znajdują się w kalendarzu. Dopisać rzeczy, których brakowało. Policzyć czas – czy na pewno mamy go dość na realizowanie naszych założeń. Wystarczy kwadrans lub pół godziny, by zaplanować cały tydzień.

Priorytety

Użyj kolorowych długopisów, zakreślaczy albo naklejek i zaznacz najważniejsze plany na dany tydzień. Każdy dzień powinien mieć jedno priorytetowe zadanie. To ten jeden punkt musisz bezwzględnie zrealizować. Pozostałe, mniejsze cele na dany dzień, są tylko dodatkiem. Lista priorytetów pozwoli ci spokojnie zarządzać swoimi planami. Wiesz już, co jest dla ciebie najważniejsze.

Regularne aktywności

Chociaż wiele wydarzeń nie możemy przewidzieć, nie oszukujmy się – jest także wiele elementów, które pojawiają się regularnie co tydzień lub co miesiąc. Może to być sprzątanie, pranie albo robienie zakupów. Jeśli utrzymasz listę tych regularnie wykonywanych czynności, będzie ci łatwiej zaplanować wokół nich inne rzeczy. I na wszystko znajdziesz czas.

Przerwa

Nie zapominaj o tym, by znaleźć pośród wszystkich planów… czas na siebie. Relaks przy książce, serialu, a może spacer? Jeśli boisz się przytłoczenia przez obowiązki, niech planowanie odpoczynku będzie także stałym elementem twojego tygodniowego przeglądu spraw. Bez relaksu nie będziesz przecież mogła zrealizować żadnego planu!

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: