Znajdź swój pomysł na życie

Brakuje Ci motywacji do działania? Nie do końca wiesz, dokąd zmierza Twoje życie? Są ludzie, którzy od zawsze wiedzieli, czym chcieliby się zajmować w przyszłości, ale i tacy, którzy próbowali wielu różnych rzeczy i nie znaleźli tej idealnej dla siebie. Jeżeli nie ma w Twoim życiu czegoś, co mógłbyś nazywać pasją i mimo obrania konkretnej ścieżki zawodowej wciąż czujesz, że „to nie to” lub „to za mało”, pamiętaj – nigdy nie jest za późno, by znaleźć nowy pomysł na życie.

Spis treści

Szukaj, a znajdziesz

Proponujemy wykonanie prostego, jednak wymagającego głębszej refleksji ćwiczenia, które może pomóc Ci odmienić Twoje życie. Przygotuj kartkę i długopis, następnie narysuj tabelę składającą się z trzech części:

1. Pasje

Zastanów się nad tym, co lubisz robić, co sprawia Ci przyjemność lub szczególnie Cię interesuje. Czy jest coś, co potrafi pochłonąć Cię na długie godziny? Co sprawia, że wstajesz z łóżka pełen energii i chęci do działania?

2. Umiejętności

Na pewno jest przynajmniej jedna rzecz, którą potrafisz robić lepiej niż otaczający Cię ludzie, za którą jesteś wśród nich podziwiany. Potrafisz ją wskazać? A może jest więcej takich rzeczy? Pomyśl, jakimi naturalnymi, wrodzonymi talentami zostałeś obdarzony.

3. Marzenia

Jak chciałbyś, żeby wyglądało Twoje życie w przyszłości? Puść wodze fantazji i opisz swoje marzenia, nawet jeśli ich spełnienie nie jest realne. Możesz wypisać tu niestworzone rzeczy – to tylko ćwiczenie!

Wypełnij tabelę, pytania podane powyżej traktując jako wskazówki. Skonfrontuj ze sobą swoje zainteresowania, umiejętności, marzenia i wyciągnij wnioski. Pamiętaj, że to ćwiczenie ma Ci pomóc – postaraj się wypisać jak najwięcej. Wszystko, co przyjdzie Ci do głowy podczas uzupełniania tabeli, może mieć znaczenie. Powodzenia!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: