Zbuduj pewność siebie – książka „Luz. I tak nie będę idealna”

„Daję z siebie wszystko, ale to nigdy nie wystarcza”, „Moja mama chciałaby, żebym w życiu coś osiągnęła”, „Poświęcam temu tyle czasu, a nie przynosi to skutku…” Takie zdania coraz częściej można słyszeć z ust osób, które mimo wspaniałych predyspozycji, nie są szczęśliwe same ze sobą. Znasz ten problem? W takim razie to właśnie Tobie dedykowany jest ten poradnik.

Nieustanne podnoszenie sobie poprzeczki bywa frustrujące. Czas uwolnić się od zgubnego wpływu szkodliwych opinii i nadmiernych wymogów, które przed sobą stawiasz. Presja staje się nieznośna, a Ty tak bardzo się starasz, by być coraz lepszą osobą, choć nic nie wychodzi… Spokojnie. Nic nie musisz. To niby oczywista myśl, którą jednak stale trzeba sobie przypominać na nowo.

Jak odzyskać zadowolenie ze swojego życia?

Książka stanowi kwintesencję filozofii, w myśl której to Ty (i nikt inny!) sprawujesz kontrolę nad swoim życiem. Znajdziesz tu odpowiedź na pytanie o to, jak budować pewność siebie i zyskiwać poczucie własnej wartości jako dorosła, świadoma własnych potrzeb kobieta. Zgubny wpływ opinii innych to efekt wychowania i wzorców, które wpajano nam od dziecka. Kult ciężkiej pracy i nieustannego doskonalenia umiejętności jest potrzebny, ale w nadmiarze doprowadza do zestresowania i utraty pewności siebie. Na zewnątrz silna, a wewnątrz krucha niczym lód? W codziennym życiu stawiasz przed sobą coraz większe wymagania, a środowisko oczekuje od Ciebie tak wiele, że nie jesteś w stanie temu sprostać? Tak właśnie czuje się współcześnie coraz więcej młodych kobiet.

 

By zrozumieć, co jest naprawdę ważne

Autorka jest z zawodu certyfikowanym coachem. W swojej książce dzieli się błyskotliwymi spostrzeżeniami z rozmów ze swoimi klientkami, ucząc czytelniczki tego, że siła i chęć do ciągłego rozwijania swojej osobowości powinna wynikać ze strefy mocy („chcę”, „powinnam”), a nie ze strefy ciągłej frustracji („muszę”, „trzeba”). Właśnie dlatego tak ważne jest, by dać sobie prawo do swobodnego myślenia i poczucia odpowiedzialności za własne wybory.

Ten wyjątkowy poradnik nauczy Cię luzu, którego tak bardzo potrzebujesz. Podpowiada, że nie trzeba zawsze i wszędzie dawać z siebie więcej. Bo przecież nie musisz być idealna. Ważne, byś czuła się dobrze sama ze sobą.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: