Zbierz znajomych i ćwiczcie razem!

Każdy z nas dobrze wie już od dziecka, że sporty zespołowe to sama korzyść. Przede wszystkim umożliwiają one spędzanie czasu w grupie, a tym samym poprawę stanu psychicznego każdego człowieka. Gwarantują odpowiednią dozę aktywności, dzięki której poprawia się fizyczny stan organizmu.

Spis treści

Współpraca, wykop, gol!

Piłka nożna to jeden z tych sportów, który na całym świecie zbiera największe grono fanów. Co ważne, aby grać w piłkę nożną, nie trzeba być Messim czy Lewandowskim. Wystarczy grupa znajomych, którzy pragną trochę pobiegać, „pokopać piłę” i przede wszystkim dobrze się bawić. Ta dyscyplina świetnie wpływa na organizm – bieganie angażuje praktycznie wszystkie mięśnie w ciele, angażuje nas także umysłowo do wymyślania strategii i motywuje do rywalizacji.

Wystarczy sześciu, a nawet mniej

Choć fanów piłki nożnej jest wielu, to nie brakuje także tych, którzy za nią nie przepadają. Innym sposobem na aktywne spędzanie czasu w grupie jest popularna siatkówka. Wystarczy zebrać dwie drużyny po szcześć zawodników, by w pełni aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Warto pamiętać o tym, że siatkówka to także świetna dyscyplina sportu, jeśli chodzi o plażowanie – od Ciebie zależy, czy będziecie grać w parach, czy w większą liczbę osób.

Pamiętaj o dwutakcie

Z pewnością do najpopularniejszych gier zespołowych, będących jednocześnie świetnymi ćwiczeniami na całe ciało, zaliczyć można koszykówkę. Choć do prawdziwej gry potrzebnych jest pięciu zawodników, to gra we trójkę także przyniesie świetne efekty. Liczne podskoki, kozłowania, uniki i trick sprawiają, że angażowane są wszystkie mięśnie w ciele. Niemniej ważnym aspektem jest rywalizacji, która podnosi adrenalinę i wspomaga myślenie!

 

Jeszcze więcej

Gier zespołowych, które mogą zastąpić standardowe ćwiczenia na siłowni czy fitness, jest wiele. Wystarczy jedynie rozejrzeć się wokół – rugby, piłka ręczna, tenis, hokej, a także wiele innych dyscyplin ma rację bytu tylko wtedy, gdy do gry podchodzi zgrana drużyna.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->