Wiosenne dodatki do wnętrz DIY

Kiedy nadchodzi wiosna, wielu z nas stara się zmienić coś w swoim otoczeniu. Prostym, szybkim, ale i oryginalnym sposobem, aby upiększyć wnętrza, jest samodzielne wykonanie dodatków. Zapoznajmy się z kilkoma ciekawymi propozycjami. Do dzieła!2

Spis treści

Wiosenny wianek

Do jego przygotowania potrzebujemy wiklinowej obręczy (o średnicy 20-30 cm) w białym kolorze, sztucznych kwiatów (np. tulipany, żonkile) oraz specjalnego pistoletu z klejem i kolorowych wstążek. Wszystkie te produkty znajdziemy w markecie budowlanym i pasmanterii.

Kwiaty mocujemy do obręczy za pomocą kleju. Zanim przystąpimy do pracy, pomyślmy o tym, jak je rozmieścić. Na koniec przewiążmy wianek kolorowymi wstążkami i zawieśmy na drzwiach wejściowych lub na karniszu.

Kolorowe doniczki

Wiosna sprzyja sadzeniu roślin oraz ziół. Szczególnie te ostatnie będą świetnie prezentować się w wielobarwnych doniczkach. Wystarczy, że kupimy te najtańsze w markecie budowlanym i za pomocą sprayu przemalujemy na pastelowy błękit, róż albo żółty. Ciekawy efekt uzyskamy, jeśli przed malowaniem częściowo okleimy taśmą malarską i po skończeniu pracy ją odkleimy.

Wazony sznurkiem wiązane

Możemy skorzystać z wazonów zwężających się ku górze, jak i przezroczystych litrowych szklanych butelek po sokach. Potrzebne będą jeszcze sznurek jutowy oraz transparentna taśma klejąca dwustronna.

 

Przyklejamy taśmę do wazonu/butelki w taki sposób, aby zakryć tylko dół i górę naczynia. Następnie powoli i dokładnie zaczynamy przyklejać do niej sznurek jutowy, okręcając go wokół naczynia. W ten sposób uzyskamy bardzo ciekawy efekt.

Odnowa poduszek

Wystarczy nam kilka poszewek na poduszki w żywych kolorach. Za pomocą wstążek, koronek, guzików oraz specjalnych naszywek szybko odmienimy ich oblicze. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Z guzików łatwo stworzymy wzory w kształcie kwiatów, a wstążki pozwolą na przygotowanie uroczych kokardek.

To zaledwie kilka propozycji, aby odmienić wnętrza na wiosnę. Co ważne, każdy sobie z nimi poradzi i będzie mógł się pochwalić samodzielnie przygotowaną oraz oryginalną dekoracją.

/ad

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: