Jak zapobiegać uzależnieniu się od hazardu?

Podobnie jak w wielu przypadkach dotyczących życia i zdrowia ludzkiego, tak i w tej kwestii trafne pozostaje stwierdzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jak można zatem uchronić się przed nawrotami lub wpadnięciem w sidła nałogu odbijającego się negatywnie na wielu aspektach życia? Poniżej zgromadziliśmy kilka porad, jak można temu zaradzić.

Sposoby na zapobieganie uzależnieniu się od hazardu

Osoby uzależnione od gier mogą dołączyć do grupy AH, czyli Anonimowych Hazardzistów. Wśród podobnych osób i z pomocą terapeuty poczują wsparcie, które jest tak ważne w walce z uzależnieniem. Poza tymi spotkaniami warto wprowadzić w życie kilka zasad. Stosując je, ryzyko powrotu do nałogu lub zagłębienia się w nim będzie mniejsze.

1. Trzymaj w portfelu i na koncie bankowym sumy pieniędzy wyłącznie niezbędne na codzienne wydatki – niech większymi finansami, przelewami, rachunkami itp. zajmie się ktoś z bliskich.

 

2. Zerwij kontakty z innymi graczami – odizoluj się od takich osób, nawet jeśli są to członkowie rodziny lub przyjaciele.

 

3. Nie rozmawiaj o grach hazardowych i na tematy związane z nimi.

 

4. Zmień swoje nastawienie i myślenie z „Muszę przestać grać” na „Pragnę przestać grać”.

 

5. Unikaj miejsc i sytuacji, które sprzyjają temu, aby wziąć udział w grze – omijaj kasyna, punkty bukmacherskie i z automatami, kolektury.

 

6. Postaw na pierwszym miejscu rodzinę, przyjaciół, pracę i zdrowe zainteresowania.

 

Korzystanie codziennie z powyższych zasad i wyznaczanie sobie nowych celów okazuje się pomocne w walce z uzależnieniem i powrocie do normalnego życia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu uzależnień? Zapraszamy na stronę naszego Partnera – Klinika OAZA

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: