Wakacje pod namiotem – co spakować na biwak?

Letni biwak to doskonała okazja, aby spędzić wspaniały czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Jak się jednak do niego przygotować, aby wspomnienia z nim związane były wyłącznie miłe? Co koniecznie należy zabrać ze sobą na tego typu wypad? Pomocną listę znajdziemy poniżej.

  1. Namiot

Zajmuje on oczywiście pierwsze miejsce pierwsze na naszej rozpisce. Jaki model okaże się najlepszy? W pierwszej kolejności weźmy pod uwagę to, ile osób będzie w nim jednocześnie spać. Równie istotne jest to, czy biwak ma trwać jedną noc, czy też kilka dni i na każdą noc przenosimy się w inne miejsce. Wówczas ważne jest to, aby był on lekki, bez problemu się składał i rozkładał oraz zajmował niewiele miejsca. Jeśli biwak odbywa się w bardzo gorące letnie noce, należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest wentylowany. Przyjrzymy się, czy nasz upatrzony model został wykonany z wodoodpornego materiału. Okaże się on niezbędny, kiedy podczas wypadu zaskoczy nas deszczowa pogoda. Z dodatkowego wyposażenia sprawdźmy, czy pojawia się specjalna siatka chroniąca przed przedostawaniem się różnego rodzaju robactwa do jego wnętrza.

 

Wśród polecanych modeli namiotów często wymienia się tzw. igloo. Szybko się go rozkłada i jest on odporny na działanie wiatru, dzięki stelażom, na których opiera swą konstrukcję. Wiele takich modeli można zobaczyć m.in. w sklepach sportowych.

  1. Śpiwór

Do wyboru mamy ten z wypełnieniem puchowym oraz syntetycznym. Pierwszy zapewnia ciepło, jest lekki i zajmuje mało miejsca. Drugi z kolei wykazuje większą odporność na wilgoć i jest często tańszy od puchowego.

  1. Karimata

Polecane są te piankowe, które można zwinąć w rulon. Zapewnią ciepło i wygodę. Alternatywą dla nich są samopompujące się maty przypominające materace pływackie. Tutaj także często o wyborze decyduje cena.

Podczas biwaku warto mieć również ze sobą: apteczkę, latarkę, turystyczne naczynia i sztućce, wielofunkcyjny scyzoryk, zapalniczkę.

/mc

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: