Jak urządzić domową siłownię?

Siłownia w domu to marzenie wielu osób, które pragną trenować regularnie, ale bez wychodzenia z przytulnego mieszkania, bez płacenia na karnety. Jeśli mamy warunki, nie ma nic przeciwko temu, by zaopatrzyć się w kilka sprzętów i stworzyć miejsce do ćwiczeń tuż pod własnym nosem.

Spis treści

Pomieszczenie

Czy potrzebne jest osobne, specjalnie na siłownię przeznaczone pomieszczenie? Niekoniecznie! Ćwiczyć można przecież wszędzie, gdzie jest dostatecznie dużo miejsca, by nie zahaczać o nic rękoma i nogami. Przeanalizuj więc swój dom i znajdź taką przestrzeń. Od teraz jest to twoja siłownia.

Podstawowe gadżety

Dobra mata do ćwiczeń, handle do ćwiczeń siłowych i wzmacniających oraz twister to najbardziej podstawowy zestaw, jaki spotkać należy w każdej domowej siłowni. Dzięki niemu możesz trenować pilates oraz jogę, wykonywać rozgrzewkę czy też rozciągnięcia. Z dostępnymi w sieci materiałami wideo będziesz w stanie wykonywać dzięki macie i hantlom cały trening. Nie zapomnij o skakance!

 

Rower stacjonarny

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych sprzętów domowych. Jazda na nim nie obciąża stawów, co jest jego ogromną zaletą. Ponadto nadaje się do ćwiczeń aerobowych, a więc takich, które pozwalają utrzymać tętno na wybranym poziomie.

Orbitrek

To sprzęt z wyższej półki, który jednak ma o wiele więcej możliwości. Ćwiczenia na tym sprzęcie łączą w sobie cechy biegania, jazdy na rowerze oraz na nartach. Doskonale wpływają na wiele grup mięśni, a dzięki takiemu treningowi kardio zwiększymy swoją kondycję.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze specjalistami w sklepie sportowym. To oni doradzą ci, od jakiego sprzętu warto zacząć. Pamiętaj o tym, by znaleźć w swoim domu miejsce na przechowywanie tych urządzeń wtedy, gdy przychodzą goście. Dobrej formy!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: