Trzy rady dla liderów zespołów

Awans na lidera zespołu to ogromne wyróżnienie i wielka szansa dla każdego pracownika. Jednak niekiedy nie spodziewamy się takiego wyróżnienia – o jakich zasadach wtedy pamiętać, gdy naukę bycia liderem mamy dopiero przed sobą? Sprawdź nasze trzy rady dla wszystkich liderów, zarówno tych początkujących, jak i szukających wciąż możliwości rozwijania kompetencji.

Relacje

Pracownicy są podstawą życia każdej firmy i bez ich zaangażowania oraz poczucia bezpieczeństwa nie można realizować żadnych projektów, szczególnie tych wymagających dużego wysiłku. Będąc liderem, dbaj więc o relacje. O to, by pracownicy czuli się doceniani i wiedzieli, że mogą się skierować do swojego lidera wtedy, gdy mają jakieś trudności. W grupie będzie je rozwiązywać łatwiej.

Dbaj także o to, by wierzyć pracownikom. Zaufanie może scementować twój zespół, a na pewno będzie tego potrzebował na początku swojego rozwoju. Opiekuj się ludźmi, dzięki czemu będą chcieli walczyć o lepsze wyniki niezależnie od wszystkich trudności.

Pozytywnie

Pozytywne nastawienie ma bardzo ważne znaczenie dla istnienia każdego zespołu. Jeśli rozmawiamy z pracownikami, słuchamy ich uwag oraz potrzeb, a następnie na nie reagujemy, wdrażając potrzebne zmiany, dajemy się poznać z dobrej strony. Pracownicy będą chcieli dzielić się z nami swoimi przemyśleniami.

Nie zapominaj także o tym, by dostrzegać osiągnięcia i o nich mówić. Dzięki takiej pozytywnej technice motywowania każdy z twojej grupy będzie chciał dążyć do kolejnych zwycięstw. Będzie wiedział, że warto to robić, bo zostanie to zauważone.

Równowaga

Twoje życie to nie tylko praca. Jeśli jesteś więc liderem zespołu, nie możesz pozwolić, by ta funkcja przesłoniła ci wszystkie inne w twoim życiu. Zaangażowanie w hobby oraz życie rodzinne przekładają się na dobre osiągnięcia w pracy i na twoje poczucie zrównoważenia. Nie zapominaj o tym!

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: